Fluturimet drejt Italisë, Autoriteti i Aviacionit Civil ka një paralajmërim

March 25, 2019 09:07

Fluturimet drejt Italisë, Autoriteti i Aviacionit Civil ka një paralajmërim

Sindikata e punonjësve në Itali, ka paralajmëruar për sot një grevë 4 orëshe, e cila nis në orën 10:00 paradite dhe përfundon në orën 14:00.

Nisur nga kjo situate, Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, i bën thirrje të gjithë pasagjerëve që kanë planifikuar të udhëtojnë drejt Italisë gjatë së hënës në këtë orar, që të kenë kujdes, pasi si “pasojë e kësaj greve pritet të krijohen vonesa të fluturimeve”.

Autoriteti i Aviacionit Civil  i këshillon pasagjerët që të kontaktojnë me kompanitë që kanë rezervuar biletën, për t’u informuar për statusin e fluturimit para nisjes drejt aeroportit, në mënyrë që të shmangin pritjet e gjata.

o.j/dita

March 25, 2019 09:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim