“Fluturimi me charter i Linda Ramës”, reagon Kryeministria

August 15, 2018 20:54

“Fluturimi me charter i Linda Ramës”, reagon Kryeministria

 

Si rrallëherë, Kryemiministria ka reaguar sot për një lajm të rremë të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ish-kryeministri ka publikuar sot një lajm të gënjeshtërt shoqëruar me një video, mbi gjoja një fluturim me charter të zonjës Linda Rama.

“Problemi nuk është tek zoti Sali që ka bërë atë që gjithnjë ka bërë më shumë se çdo shqiptar, pra ka shpifur! Problemi është se një sërë portalesh, e kanë marrë si zakonisht “derr në thes” videoshpifjen e zotit Sali dhe e kanë publikuar pa bërë asnjë verifikim paraprak”, deklaron Kryeministria duke sqaruar dhe reagimin e saj, ndërsa bën dhe një leksion për gazetarinë ku thekson se “kjo praktikë copy-paste që i ka kthyer lajmet e rreme në një epidemi digjitale bie ndesh me çdo liri e të drejtë informimi dhe nuk i shërben as interesit publik e as misionit të medias së lirë”.

a.s/dita

August 15, 2018 20:54
Komento

18 Komente

 1. vasili August 15, 21:20

  Mire vazhdon ta beje shtrigani plak i kulles se erret te vicidolit,ty nje frikacaku te pjerdhur gjithandej,kur nje njeri normal do ta kish cuar prej kohesh mbas hekurave,shtriganin plak per shpifjet e panumerta.
  Dhe per me teper ti si kryeminister mund ti shtoje dhe sabotimet e panumerta qe i ben banda e tij shtetit shqiptar.
  Eh kujt i them dhe une,nje te vdekuri nga frika por te pa kallur,qe te ngjall vec neveri.

  Reply to this comment
 2. . August 15, 21:25

  Shume bukur ka shkruar. Pse ju djeg ? Kete pune beni copy-paste

  Reply to this comment
 3. Fat man August 16, 00:15

  Ed droga nuk ka pse te merret Kryenministria per te pergenjeshtruar ose jo lajme mbi Linda Ramen.
  Ajo eshte e lire dhe me parane e saj mund te levize me cfare do lloj mjeti.
  Ne fakt charter jane PRONE vetem per Shkerdhenin dhe virgjereshen Armine.
  Ed droga mba pergjegjesine qe nje kriminel, hajdut e antishqiptar ehte i lir, shtepia e tij eshte burgu 313.
  Ti do te justifikohesh me shprehjen ordinere tenden qe te denon Drejtesia, por Drejtesia nuk te denon me shpifje sic ben Saliu, por me prova dhe fakte, keto i ke ti per detyre si Kryeminister per t’i derguar ne prokurori dosjet kriminale, korruptive dhe thirrje per lufte civile e GRUSHT SHTETI.
  Po ti je nje dhjakth, nje frikacak qe do t’i hash mutin gjithe jeten sa te jete gjalle Sali Serb Berishes, legen i shpuar, psikopat reaktiv.

  Reply to this comment
 4. Fat man August 16, 00:15

  Ed droga nuk ka pse te merret Kryenministria per te pergenjeshtruar ose jo lajme mbi Linda Ramen.
  Ajo eshte e lire dhe me parane e saj mund te levize me cfare do lloj mjeti.
  Ne fakt charter jane PRONE vetem per Shkerdhenin dhe virgjereshen Armine.
  Ed droga mba pergjegjesine qe nje kriminel, hajdut e antishqiptar ehte i lir, shtepia e tij eshte burgu 313.
  Ti do te justifikohesh me shprehjen ordinere tenden qe te denon Drejtesia, por Drejtesia nuk te denon me shpifje sic ben Saliu, por me prova dhe fakte, keto i ke ti per detyre si Kryeminister per t’i derguar ne prokurori dosjet kriminale, korruptive dhe thirrje per lufte civile e GRUSHT SHTETI.
  Po ti je nje dhjaks, nje frikacak qe do t’i hash mutin gjithe jeten sa te jete gjalle Sali Serb Berishes, legen i shpuar, psikopat reaktiv.

  Reply to this comment
 5. Lili August 16, 04:23

  Paskemi hyp standardin,pas Zojes Nano me autobus,tash kemi Zojen Rama me avione…

  Reply to this comment
 6. Kosovari August 16, 08:28

  Genjeshtra nga genjeshtari recidiv,tashme i certifikura per genjeshtar.Nuk eshte as befasi e as risi.Nuk eshte as e para e as e fundit. Vetem, eshte habi,si i krijohet ende hapesire ketij genjeshtari, i cili ende qarkullon ne mediat shqiptare. Vetem kujtojeni Dekaden e Rezistences historike kombetare shqiptare ne Kosove dhe “genjeshtarin recidiv”.Edne “shpurth qe te arsyetohet” per tradheti kombetare.Kete askush,as disa media e persona, e as historia kombetare nuk do ta fal kete shemti kombetare.

  Reply to this comment
 7. Kampionati ping-pongut te idioteve Shqipcare August 16, 09:58

  terroristi pri vicidoli ,
  i djeg Majaselli ne gurrmaz
  pa e lubrifikuar ” me ate ” te Ramos ,
  i dhemb e s’mund te flas !

  zbythja nga posti ,
  byths shpellarit mbas atij shkelmi,
  n’karrige t’kryeministri,
  ngjtur nji bole i ngeli !

  koqja e majmunit ,
  frymzon sot menjen e shqipcarit ,
  ping-pongu n’media ka arrit kulmin,
  ne shpellen e salihkarit .

  Reply to this comment
 8. Eri August 16, 11:31

  Sa para i jep qeveria asaj zonjes nga parate tona per OJQ i dalin dhe per anije kozmike.Turp me parate e popullit duan luks.Edi Rama eshte borgjez mendjemadh.Ishte me Pd ne fillim pastaj u be me Ps .Shife ca kthese ka bere.Njeri i paqendrushem nga karakteri.

  Reply to this comment
 9. Igli August 16, 11:34

  Ore po ca pergenjeshtrimi eshte ky?Nuk eshte e vertete thote.Qenka zene ngushte qeveria haha.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 August 16, 12:38

   ke të drejtë igli!!
   “Nuk eshte e vertete”,mund ta thotë gjithkush!!
   meqënëse e ka marrë në dorë zëdhënjsja e kryeministrisë që ta përgënjeshtrojë këtë lajm të berishës atëherë do të ishte fare e thjeshtë të thoshte:
   -zonja rama nuk ka udhëtuar askund nga kjo,deri në këtë periudhë!
   -zonja rama ka udhëtuar me këtë linjë ajrore me këtë biletë të klasit X dhe në këtë kohë!!
   por mesa duket kafsha e viçidollit duhet të ketë të drejtë!!
   përgënjeshtrime të tilla të vagullta,ku në një faqe gazete të mbushur me sharje dhe të vetmin fakt që paraqesin është një fjalë “videoshpifjen”!
   bile janë të një niveli aq të ulët sa nuk e dinë se kur duhet ti drejtohen një personi duhe të shkruajnë
   zoti x y-ku “x” është mbiemri i tij,dhe”y” emri!!
   kushdo qoftë sali berisha në lidhje me institucionet shtetrore ai është një qytetar si të gjithë të tjerët,dhe zyrtarisht i duhet drejtuar vetëm në këtë mënyrë!!
   edhe nqs do të ndodhet në burg!!
   janë rregulla,protokolle shtetrore!
   por si i thonë fjalës jemi në shqipëri dhe jemi shqiptar!!
   protokolle dhe rregulla nuk njohim!!

   Reply to this comment
 10. Ergys August 16, 11:51

  Une mendoj se udhetimin me carter mund tja kete afruar dikush dhe Saliu e di po ai si pleher qe eshte jeo gjysmen e lajmit per te revoltuar shqiptaret ,qe per shkak te abuzimeve te panumerta qe behen me parate publike me te drejte indinjohen.Mos te harrojme qe Saliu eshte tipiku antishqiptar.Dhe tipiku antishqipar ka dezinformacionin metod pune.

  Reply to this comment
 11. Juli August 16, 13:01

  Mund te jete qe udhetimin me carter ja ka ofruar dikush.Por edhe deklarata e zedhenesit te qeverise le per te deshiruar dhe jo e sinqerte.Dicka e fsheh.Mos harroni se Saliu eshte kryekriminel i shqiptareve dhe Rama nje kryekaragjoz.

  Reply to this comment
  • Dn August 17, 05:47

   Juli ‘ofrimet’kur je zoja e kryeministrit nuk pranohen se jane korruption,as nje dreke nuk pranohet ne boten normale…po ne shqiperi ju duket normal kjo. !!!

   Reply to this comment
 12. info analitike August 16, 20:11

  Kjo e carterit me duket nje marrezi nderkohe qe familja Rama ka shtene ne dore dhe po drejton sistemin bankar ne Shqiperi nepermjet ABI bank. Gjithe ato miliarda te ber me drogen kane nevoje qe te qarkullohen nga bankat ne menyre sa me diskrete shoke po keto gjera nuk do ti lexoni as nga bedrinjte , as nga viktoret.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*