FNSH aksion në Divjakë, në pranga dy të rinj të shpallur në kërkim

October 13, 2018 09:32

FNSH aksion në Divjakë, në pranga dy të rinj të shpallur në kërkim

FNSH e Fierit dhe efektivët e Komisariatit të Divjakës kanë kryer një aksion të përbashkët për arrestimin e personave të shpallur në kërkim dhe parandalimin e ngjarjeve kriminale, duke çuar në pranga dy të rinj.

“U ndaluan Dionis Gjini, 25 vjeç, banues në Divjakë. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Mashtrim” dhe “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë”, parashikuar nga Nenet 143 dhe 242 të Kodit Penal.

Eris Mëhilli, 28 vjeç, banues në Divjakë. Ky shtetas u ndalua për llogari të DVP Lezhë pasi ishte i shpallur në kërkim për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” parashikuar nga Neni 290/3 i Kodit Penal”, njofton policia.

Sipas Bluve të Fierit, Mëhilli është dënuar nga Gjykata e Apelit Shkodër me 1 vit e 4 muaj burg.

l.h/ dita

October 13, 2018 09:32
Komento

1 Koment

  1. artdashesi October 13, 18:07

    Bravo Policia ! Paska kapur kriminele te rrezikshem.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim