Maska kundërgaz dhe snajper, FNSH dhe RENEA “blindojnë” KM

February 16, 2019 09:52

Maska kundërgaz dhe snajper, FNSH dhe RENEA “blindojnë” KM

Policia, FNSH dhe RENEA janë dislokuar në ambientet e brendshme të kryeministrisë për të përballuar ndonjë situatë të tensionuar nga protestuesit.

Siç shihet edhe në këto pamje të siguruara  në terren, policia është pajisur me kundragaz.

Gjithashtu raportohet se në ndihmë të policisë së Tiranës, kanë ardhur edhe efektivë të shumtë nga policitë e rretheve.

Kordoni i parë që do të përballet me protestuesit, është ai i Policisë së Rendit, ndërsa është minimizuar prezenca e efektiveve femra në këtë radhë.

Anash dhe pas kryeministrisë, janë pozicionuar edhe efektivë të forcave RENEA, të cilët mund të ndërhyjnë vetëm me urdhër të Drejtorit të Policisë.

Gjithashtu, oficerë të antiterrorit do të kontrollojnë personat që dyshohen si elementë të rrezikshëm dhe punonjësit e Gardës së Republikës do të monitorojnë situatën me dylbi dhe snajper, nga tarracat e institucioneve.

 

o.j/dita

February 16, 2019 09:52
Komento

1 Koment

 1. Qi llojeni kufomen e shplles me snajper ne Hunde ,me plumba Plastik me pa pak gallate dhe qit nga koncepti shpellaret ne shesh February 16, 10:35

  hahahaha

  PS-es i mungon jovetem fantazia si ti qis jashte
  koncepti kafshet e beje qesharake ne mes shehsit ,

  ni plumb ne Hunderrit te shpelles ,

  dhe nji bashukut ne lule te Uturakut

  dhe e shifni si degjenron turma ne nji stall bagetish

  te pickuara nga miza e kalit hahahaha

  na cmendet edhe kta Pushtatetare me naivitetin e tyre

  prej katunari !

  Kto qeverritare s’do me dit ,se i gjithe ky shtres qe kjo bande mutash e kriminelesh opozitare shkakton ,

  bie ne radhe te pare mbi qytetarin shqiptare .
  Kta pushtetare kujtojne se qytetaret shqiptare jetojn

  te mbajne kta pasive ne Pushtet .

  Zoterinj Puahtetatare ju duhet te ndjeni pergjegjesi

  per paaftesine tuaj dhe mesoni te veproni si shtet i vertete jo beni Show mwe shkedhatat antishqiptare .

  Ngelet 30-vjet ne te njejtin Skec – Ordiner rrugesh

  nderkohe qe Bota rreth nesh zhvillohet ne cdo drejtim

  me shpejtesi ,

  ju ngelet ne gropen ku ju rrasi Bota Mashtruse qe ju pallon jeten e te ardhmen ,
  mbasi ju la ne Dere Mutin e Vicidolit te qelbi papushim .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim