FONDI: Brenda javës nisin pagesat e farmacive me rimbursim

January 21, 2019 14:56

FONDI: Brenda javës nisin pagesat e farmacive me rimbursim

Brenda javës nisin pagesat e farmacive me rimbursim nga Fondi Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor.

Burime nga FSDKSH bëjnë me dije se me çeljen e buxhetit të ri dhe me delegimin e kompetencave tek drejtori i komanduar, nis menjëherë pagesa e farmacive për barnat e rimbursueshme që çdo muaj i përfitojnë qytetarët.

Sipas Fondit, në asnjë moment nuk është cënuar shërbimi për qytetarët, ndërsa ngërçi i krijuar me subjektet farmaceutike tashmë është zgjidhur

l.h/ dita

January 21, 2019 14:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin