“Forbes” zbardh listën me pesë biznesmenët më të pasur nën 40 vjeç

November 16, 2014 13:51

“Forbes” zbardh listën me pesë biznesmenët më të pasur nën 40 vjeç

Revista e njohur botërore  “Forbes” ka hartuar një listë biznesmenësh ndër më të pasurit, por që janë më të rinj se 40 vjeç. Vetëm 5 persona janë ata që kanë mundur të përfshihen në këtë listë.

Bie në sy emri i 30 vjeçarit Dustin Moskovitz, i cili është bashkëthemeluesi i Facebook.  Moskovitz është personazhi më i ri  dhe që prej vitit 2010 në këtë listë. Pasuria e tij arrin deri në 10 miliardë dollarë. Moskovitz është vetëm tetë ditë më i ri se, Mark Zuckerberg, i cili është i dyti miliarder më i ri në këtë listë.

November 16, 2014 13:51
Komento

1 Koment

  1. Korrektuesi November 16, 22:12

    Rregulli i gjuhes shqipe cdo fjale apo emer i huaj shkruhet si shqiptohet dhe jo si figuron ne shkrim.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*