“Forca kryetar”/ Xhelal Mziu tregon të vërtetën e takimit me Ramën: Më bëri një premtim

December 5, 2017 20:49

“Forca kryetar”/ Xhelal Mziu tregon të vërtetën e takimit me Ramën: Më bëri një premtim

I ftuar në emisioni Kolaudim në In Tv, Xhelal Mziu kryebashkiaku i Kamzës, shtroi një problematike ku në qendër të saj ishte mos financimi i projekteve të Bashkisë Kamëz nga qeveria aktuale.

Gjithashtu zoti Mziu u shpreh se Kamza është një ndër të paktat vende që nuk është përfshirë në projektin “Rilindja Urbane”. “Unë kam dy qendra urbane, atë të Kamzës dhe atë të Babrroit, të dyja qytete të vogla , por historike dhe asnjëra prej tyre nuk u financua”, u shperh Xhelal Mziu.

Kryebashkiaku i Kamzës foli edhe për situatën e vështirë që kishin kaluar gjatë përmbytjeve. Edhe pse numri i familje të përmbytura i kalonte 630, ai u shpreh se stafi i tij e ka mbuluar siç duhet situatën. Gjithashtu zoti Mziu komentoi edhe vizitën që bëri kryeministri Rama para disa ditësh në Kamëz. Ai u shpreh se Rama kishte futur mik për tu takuar më të, gjithashtu zoti Mziu tregoi edhe premtimin që i kishte bërë kryeministri: “Madje më bëri edhe një premtim që do t’i bëjë të dy kolektorët po tu vendos emrin e Ramës” u shpreh kryebashkiaku i Kamzës.

December 5, 2017 20:49
Komento

4 Komente

 1. lora December 5, 20:58

  Nuk ka me ku te shkoje idiotesia e ketyre njerzeve.

  Reply to this comment
 2. partizani December 5, 20:59

  Ahahahaha…..fotografi e bukur kjo! Xhelali e ben Ramen te qaje por nuk po bind dot shoqe Xhacken. (Vetem nje here…i thote Xhelali Xhackes. T’ja kerkoje kaq hapur ne sy te Rames? Bravo Xhelal, je i math!)

  Reply to this comment
 3. N.V. December 5, 21:05

  Me ate kerkesen per ti vene emrin kolektorve,…, Rama ka tallur Trapin me ty o Mezati Kamzes, por ti Mezat je GDHË…. ore GDHË…!
  Ke frike nga Tano Sali Karridi !!!!…Servil Primitiv !!!…

  Reply to this comment
 4. perkthyesi December 6, 08:38

  Rama ka futur mik per tu takuar me Mziun? Cfare nuk po degjojme e shohim ne kete kohe jarane!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*