Formacioni/ Sytë nga Balaj, Reja ribën mesfushën. Ja si do të rreshtohen kuqezinjtë

September 7, 2019 09:26

Formacioni/ Sytë nga Balaj, Reja ribën mesfushën. Ja si do të rreshtohen kuqezinjtë

Stërvitja e fundit në “Stade de France” ka shkuar sipas parashikimeve për trajnerin kuqezi. Tashmë Edi Reja ka lënë pas thuajse të gjitha dilemat, duke filluar nga porta deri në majën e sulmit.

Edhe dyshimet për gjendjen e Sokol Cikalleshit janë shuar, pasi sulmuesi kavajas ka shfaqur një formë të mirë në seancën e fundit, duke lënë pas problemet fizike. Reja është bindur për të hedhur pesë lojtarë mbrojtës të mirëfilltë që nga minuta e parë.

Ndërkohë, balotazhin në portë duket se e ka fituar Thomas Strakosha. Numri një i Lacios do të ulë në stol Etrit Berishën, i cili në fakt po kalon një formë të mirë në javët e para të kampionatit italian me SPAL-in.

Sa i përket mbrojtjes, krahët do të mbulohen nga Hysaj dhe Binaku, ndërsa treshja e qendrës do të jetë me Ismajlin, Mavrajn dhe Gjimshitin.

Në mesfushë do të ketë më shumë muskuj, tek sa do të luajnë për herë të parë së bashku në një ndeshje të Kombëtares: Abrashi, Bare dhe Ramadani. Sa i përket sulmit, Reja duket i vendosur për Balajn dhe Uzunin, por nuk përjashtohet mundësia që beratasi ta nisë nga stoli dhe në vend të tij të luajë Cikalleshi.

o.j/dita

September 7, 2019 09:26
Komento

2 Komente

 1. ME EMER September 7, 12:54

  Me i pershtateshem se Kace ne mesfushe per ekipin kombetar te Shqiperise nuk po shoh . Ne futboll duhen me shume tru se muskuj ..!

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati September 7, 16:47

   Bare esht komplet lojtar koti , ai esht shum i ngathet,
   dhe ata do e bllokojne lehte ate trap

   Kace do ishte shum i fobishem aty ne mesfushe

   Balaj mbase ne sherben si shanc , sic ndodhi me Portugaline

   Une kam oershtypjen qe ne do fitojme

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim