FOTO: 29-vjeçarja e cila ëndërronte të bëhej femra më e shëndoshë në botë

March 20, 2018 20:30

FOTO: 29-vjeçarja e cila ëndërronte të bëhej femra më e shëndoshë në botë

 

Një 29-vjeçare nga Teksasi, Monica Riley ëndërronte të bëhej femra më e shëndoshë në botë.

Ajo arriti deri në 317 kg, por qëllimi ishte të kapte peshën 450 kg.

Misioni i saj mbështetej edhe nga i fejuari, i cili e ushqente me 10 000 kalori në ditë, por pengesë u bë shtatzënia.

Monica u detyrua të dobësohej 90 kg, në mënyrë që lindja të ishte e sigurt.

Pasi lindi vajzën, 29-vjeçarja nuk do më që të rifitojë kilet e humbura, por të vazhdojë të dobësohet.

“Tani jam 210 kg dhe dua të dobësohem edhe më shumë. Dua që vajza ime të mos bëjë siç kam bërë unë. Do t’i japim vetëm ushqime të shëndetshme. Më parë ëndërroja që të shëndoshesha aq sa të mos lëvizja nga shtrati, por tani dua të luaj me vajzën time dhe ta ndjek duke vrapuar. Do të dobësohem edhe më”, është shprehur Riley.

l.h/ dita

March 20, 2018 20:30
Komento

3 Komente

 1. hahahahah fotot jan name fare haaaaaaaaaaaaaa March 20, 21:13

  po ke ajo Foto e par ,

  ku e ka barkun kjo kampjonja ?!

  Reply to this comment
 2. MH March 21, 12:00

  Kemi te bajme me nji domizhane teper te vecante.Pa kurrefare friget mund ta quajme autodomizhan me vet mbushje me perdorimin e gjymtyrve ne mbushje.
  Kjo nuk ka nevoj per te brendeshme,ia mbulon planci.Po halli i bashkshortit sa kohe harxhon t’ia gjej objektivin.Se,per t’ia gjete,e ka gjete,mbasi paska marshalla alemt femijet,iu baft 100 vjec me gezime e lumturi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*