FOTO-ALBUM / Sheshi “Skëndërbej” ngjall kureshtjen e qindra qytetarëve dhe turistëve të huaj

June 11, 2017 10:49

FOTO-ALBUM / Sheshi “Skëndërbej” ngjall kureshtjen e qindra qytetarëve dhe turistëve të huaj

Edhe pse hapja zyrtare u bë dje në mbrëmje, “Sheshi Skëndërbej” ka qenë edhe sot një nga pikat më të vizituara të Tiranës. Qindra qytetarë kanë shuar kureshtjen e tyre teksa kanë vizituar për herë të parë apo të dytë sheshin simbol të bashkimit të shqiptarëve.
Përveç sheshit i cili shërben tashmë vetëm si pedonale, interes për vizitorët e shumtë kanë qenë shatërvanët si edhe pjesa e gjelbëruara dhe pyllëzuar rreth sheshit. Natyrisht që nuk kanë munguar as grupe të shumta turistësh të huaj, duke e kthyer tashmë sheshin kryesor të shqiptarëve në një atraksion të mirëfilltë turistik.
Sheshi u hap dje në mbrëmje përmes një ceremonie madhështore, ku morri pjesë edhe kryeministri Rama, ndërsa grupe folklorike nga të gjitha trojet shqiptare mbajtën të mbërthyer deri në mesnatë mijëra qytetarë.

 

 

June 11, 2017 10:49
Komento

5 Komente

 1. intelektuali June 11, 15:40

  PARKIMI NENTOKESOR NE QENDER TE KRYEQYTETIT ESHTE NJE LAPSUS URBANISTIK I MEGALLOMANISE SE EDVINIT

  Ne vend qe te largonte makinat nga qendra e Tiranes jashte Unazes se Vogel nga 21 dhjetori i Stalinit e deri tek Brryli i Edvinit, ashtu sic ndodh ne shume Kryeqytete te Botes, Edi Rama me megallomanine e tij prej budallai psiqik i fton shoferat t’i turen Qendres se Tiranes me makinat e tyre per te parkuar nen toke, por qe te gjitha gazrat e demshme i nxjerrin mbi toke, pikerisht ku do te luajne femijet.

  KUJT I SHERBEN KY PARKIM IDIOT QE I KA ZENE SI KULCEDER NENTOKEN TRANSPORTIT URBAN?

  Ka idiote fanatike qe e krahasojne sheshin e Edvinit me Kullen Eifel apo me Harkun e Triumfit ne Paris meqe Edi Rama ka kaluar nje pjese te jetes ne kete Kryeqytet te Botes Demokratike, por a ka me idiotizem me te madh se nje krahasim i tille? Po te kishte bere Edi Rama nje Kulle Ejfel apo nje Hark Triumfi ne sheshin Skenderbej si ne Las Vegas te SHBA do t’ja kishim falur dhe ejvalla LEKAT e hedhura badiava per nje projekt me urbanistike te deshtuar qe ne zanafille, por tani po i meshohet propagandes dhe demagogjise per ca dru pyjore dhe dru halore dhe ca shadervane qe jane me te shemtuar dhe me pak funksional se ata te Jashar Menzexhiut te Enverit, per te mos folur per parkimin nentokesor si nje rezil i urbanistikes intelegjinte ne planifikimin afategjate te zhvillimit te qyteteve.

  prandaj:

  SHESHI QESHARAK I EDVINIT ESHTE VETEM NJE KLISHE SHPENZIMESH TE PAJUSTIKUESHME PER QELLIME DEMAGOGJIKE I DESTINUAR PER KAQOLE FANATIKE.

  Reply to this comment
 2. Remi June 11, 18:29

  Kam mendimin se Skenderbeu humbet ne ate shesh keshtu duhet nje skulpture akoma me e madhe dhe me luftarake

  Reply to this comment
 3. Peshkaqeni June 11, 18:56

  Ti qe I kundervihe sheshit je nje qelbesire e superpolitizuar.

  Reply to this comment
 4. albion June 11, 21:44

  qeke intelktual deri tek koqet e sales jo me lart

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*