FOTO: Ambasadori mëson si të punojë tezgjah në Lezhë

November 14, 2017 10:42

FOTO: Ambasadori mëson si të punojë tezgjah në Lezhë

 

Ambasadori amerikan Donald Lu, pavarësisht angazhimit të tij me misionin e diplomatit gjen edhe pak kohë për të zbuluar traditat e veçanta të popullit shqiptar.

Ai ka lënë zyrën, ndërsa ka vizituar një familje në një fshat të Lezhës, ku ka parë nga afër edhe se si bëhet endja në vegje.

Ambasada Amerikane ka postuar disa foto të Lu, ku ai shihet i ulur përtokë ndërsa sheh me përkushtim punën në tezgjah që bën Taze Lazri, një grua nga Lezha.

November 14, 2017 10:42
Komento

1 Koment

  1. xxx November 14, 11:41

    ne shqiptaret mund ta marrim per interes ndaj egzotikes si tradite, por interesi i tij eshte i plote, ndaj punes dhe produktit tetezgjahut.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?