Foto/ Armatrice para dhe pas tërmetit

August 24, 2016 15:09

Foto/ Armatrice para dhe pas tërmetit

Armatrice, komuna në qendër të Italisë ku ka qenë dhe epiqendra e tërmetit ka pësuar dëmtime të mëdha por dhe numri i viktimave këtu është më i lartë.

Deri tani janë konfirmuar mbi 60 viktima. 150 persona të tjerë figurojnë të zhdukur citon zyrtarët italianë BBC. Deri tani nuk ka raportime për shqiptarë të vdekur por flitet për 6 të plagosur.

 

6d4a9dfe-0247-4436-985c-3431a1751a9452cb1330-f4ec-44f5-9984-846593ce931b47a377ef-00a0-44c7-8c02-8b0c73367a2c

August 24, 2016 15:09
Komento

1 Koment

  1. Cerciz kondi August 24, 16:01

    Keqardhje per kete tragjedi natyrore.Ngushellime familjet qe kane humbur te dashurit e tyre.
    Italia ka shume forca per tja u bere me te lehte dhimbjen te demtuareve.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*