FOTO: Atentat me tritol në Tiranë, makina shpërthen mbi urë mes kalimtarëve. Kush ishte shënjestra, lidhja me një vrasje të vitit të kaluar

September 15, 2020 19:52

FOTO: Atentat me tritol në Tiranë, makina shpërthen mbi urë mes kalimtarëve. Kush ishte shënjestra, lidhja me një vrasje të vitit të kaluar

Një shpërthim me tritol ka ndodhur në Tiranë mbrëmjen e së martës.

Sipas informacioneve të para ngjarja ka ndodhur tek stacioni i fundit i Tiranës së Re, ku është hedhur në erë një makinë.

Sipas gazetarëve të kronikës kemi të bëjmë me një atentat për hakmarrje.

Personi të cilit i është bërë atentat  është vëllai i Armando (Tonin) Gjinit, i cili u vra në 12 gusht 2019 në Rrëshen.

Sipas informacioneve të para, objektivi i atentatit është dërguar në Spitalin e Traumës, me shenja jete.

Si pasojë e shpërthimit të fuqishëm të tritolit ka mbetur i plagosur në këmbë edhe një kalimtar.

Ai është marrë me ambulancë dhe është shoqëruar në spital.

j.l./ dita

September 15, 2020 19:52
Komento

9 Komente

 1. Petriti September 15, 20:03

  Keta plehra mafioze per nje qe duan te zhdukin, vene ne rrezik jeten e kalimtareve perreth. Mbyllini ne burg, se keshtu permblidhen keta. Race kriminelesh.

  Reply to this comment
 2. Shqip September 15, 20:18

  Kafshet e kryqezuar me njerez I bejne keto. Ah ju vrafte Zoti, Po Pse ore né nje vend ku shkojne njerez te pafajshem.
  Po paska pasur te drejte Enver Hoxha. Ju beri njerez e prape shkuat né fis.

  Reply to this comment
 3. Shqip September 15, 20:19

  Kafshet e kryqezuar me njerez I bejne keto. Ah ju vrafte Zoti, Po Pse ore né nje vend ku shkojne njerez te pafajshem.
  Po paska pasur te drejte Enver Hoxha. Ju beri njerez e prape shkuat né fis.
  Jemi katolik thone. Por Zoti thot FAL dhe DUAJE tjetrin.

  Reply to this comment
 4. Arben September 15, 20:38

  Allbania urupiane histori suksesi

  Reply to this comment
  • Remo September 15, 22:09

   Arben ti ekzalohesh si palaco. Ate doni ju,keto diskutoni ne xhami apo Jo?! Jane mbetjet tuaja otomane keta kafshe,Jane ti Arben! Ne 3 dite vetem atentate,aksidente,perdhunime minorenesh………!! E cfare mund te degjosh me atje. Eshte kulmi,ndersa ty te behet qejfi. Une e di cfare trajtimi doni ju. …. Ka ndonje “liberal” qe ankohet nga Enveri. Po atje duhet nje Junte qe ti qihet cfare ka disave. Te shikosh pastaj si behen pula te tjeret.

   Reply to this comment
 5. xhevahir kraja September 15, 21:05

  Pa shtet

  Reply to this comment
 6. Hosteni September 15, 21:21

  Ky Met Kanani ka pasur gje ushtri private, qe paska pasur ushtar si Armando Gjini ? Apo ka qene ushtar si puna e atij tuafit qe i thoshte Damian Gjiknurit ne telefon qe jam ushtar i Sajmir Tahirit ?

  Reply to this comment
 7. ?!! September 15, 21:28

  Mos u shqetsoni, shifrat e kapter Lleshit të policëve barkmëdhenjë tregojnë që kriminalitetit, veçanrisht krimet vrasjes janë ulur. Mos i besoni këtij lajmi por shifrave të ministrisë së përbrëndshme për krimet!!

  Reply to this comment
 8. Tanush September 15, 22:04

  Kar arritur krimi dhe nuk pyet fare. Mire qe vrasin njeri tjetrin, por rrezikojne te marrin jete te pafajshme.
  Ne Shqiperi duhet te kthehet denimi me vdekje, tepaketen per ca kohe.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim