FOTO: Avioni që denoncuan për trafik droge banorët e Akërnisë

March 22, 2016 14:56

FOTO: Avioni që denoncuan për trafik droge banorët e Akërnisë

Policia shqiptare dhe italiane janë vënë në alarm për riaktivizimin e trafikut të drogës me avion, teksa një avion i vogël ka fluturuar mbi hapësirat ajrore të dy vendeve mëngjesin e 20 marsit.

Fillimisht avioni është parë në Akërni ku është ndjekur nga policia e Vlorës dhe më pas ka fluturuar drejt Pulias, në drejtim të paditur.

Policia shqiptare ka shoqëruar tre persona si të dyshuar në lidhje me këtë veprimtari, si edhe automjetet një fuoristradë dhe një furgon në pronësi të këtyre shtetasve, të cilat po këqyren nga specialistët e Policisë.

2 3 4 5 6 7 8

March 22, 2016 14:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim