FOTO: Banorët e Njësisë 7 me një kënd të ri, ja si është transformuar sheshi “Shefqet Musaraj”

May 11, 2018 18:31

FOTO: Banorët e Njësisë 7 me një kënd të ri, ja si është transformuar sheshi “Shefqet Musaraj”

 

Pak muaj më parë pjesa mes bllokut të pallateve në rrugën “Shefqet Musaraj”, pranë zonës së njohur si ish-NSHRAK-u, ishte një hapësirë totalisht e degraduar dhe që shërbente për parkime makinash vend e pa vend.

Sot falë ndërhyrjes së Bashkisë së Tiranës, e gjithë kjo hapësirë po u kthehet banorëve të zonës si një kënd rekreativ, i pajisur me të gjithë infrastrukturën e duhur që nga trotuaret, stolat, ndriçimi, lulishtet, pemët etj.

Është kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ai që ka publikuar disa foto nga transformimi i këtij sheshi, çka në fakt përbën një investim të munguar prej vitesh në këtë zonë të kryeqytetit dhe një premtim të mbajtur për banorët.

“Pak nga pak çdo ditë, pa zhurmë e rrokopujë, po merr formë sheshi “Shefqet Musaraj”, te Njësia nr. 7. Jo veç në qendër, po në çdo cep të Tiranës! Gjëra të vogla, me dashuri të madhe!”, shkruan Veliaj për punën e kryer në këtë projekt.

a.s/dita

May 11, 2018 18:31
Komento

6 Komente

 1. alphade May 12, 03:13

  Zoterinj pedeiste qe s’pushoni pa kritikuar e ironizuar pu-
  nen qe po behet per ndrrimin e faqes se Tiranes dhe gji-
  the Shqiperise. Kjo eshte Rilindja Urbane ! Pastrimi i pocaqive qe la pas maloku i Vicidolit qe e shndrroi tere
  Tiranen e Shqiperine : NJE HALE TE MADHE KOMBE-
  TARE….,!!! Turpi Botes !!!!!
  Shenim: respekte per malesoret,trima,bujare dhe te nder-
  shem qe nuk identifikohen me Monstren e Vicidolit..!!!!!

  Reply to this comment
  • shvejku May 12, 14:33

   O alphade!
   Ti je vetem nje militant pa tru por vetem me koke tallashi!
   Nuk shan njeri punet qe behen,por ky kryebashkiaku delirant e reklamaxhi i ka hedhur milkiuonat e popullit vetem ne vende ku bien ne sy e jo atje ku ka me shume nevoje!
   A e di ti more kaqol militant gdhe se ne Yzberish me 50 mije banore,nuk ka asnje STOL apo TAVOLINE si keto dhjetra qe ka vene ky adoleshenti yt ne mes te ketyre 2-3 pallateve?
   Sikur nje tavoline me 4 karrige te hiqte nga aty dhe ta vinte ne Yzberish do te kenaqeshin te paret pensionistet se nuk kane asnje vend ku te ulen e tre luajne domino!
   Kjo eshte e verteta e jo keto mbrockullat e tua qe mbron nje harbut qe nuk degjon njeri po ben si i thote koka e tij!

   Reply to this comment
 2. pensionisti May 12, 07:15

  Shume bukur,por i mungon embe!lsira , kendi i lojnave per femije.

  Reply to this comment
  • Lumturia May 12, 17:27

   “Cep me cep te Tiranes,po ndertojme”- krekoset kryebashkiaku show man,por ben sikur harro se shumicave te ketyre zonave te banimit qe ky dallkauk i quan cepa,jetojne shumica e banoreve qe e votuan kete njeri shperdorues e reklamaxhi!
   E pyes:
   -Po Yzberishi (KMY) a futet ne ndonje nga keta “cepat” e tu,zoti kryebashkiak?
   Pse i ke ndare de fakto qytetaret ne disa kategori,njelloj si dikur sklleverit apo bujkroberit?
   Mos valle kane me shume te drejta banoret e qendres,te njesise nr.5,7,11 etj me shume se ne te Yzberishit?
   Ku i ke gjetur zotrote keto diskriminime qe u ben banoreve te ish komunave,tani pjese e Bashkise Tirane?
   Te gjitha keto vijne nga mentaliteti yt dhe i shefit tend autokrat Rama,qe te investoni per te creklamuar veten e jo per t’i ardhur ne ndihme qytetareve!
   E dime qe nuk ka pare per te gjithe,por prandaj kerkohet transparence,studim dhe ekspertizen e specialisteve,mendimin e qytetareve etj e jo tre beni sipas kokes tuaj!
   Ne se keni pak buxhet,pse duhet te harxhoni miliona ne nje zone dhe asgje ne zonat ve tjera?
   Jeta eshte e shkurter,o kryebashkiaku yne!
   Ne se nipi apo mbesa ime nuk ka kend lojrash kur eshte nga 2-6 vjec,atehere sipas teje kete ta kompesoje kur te fejohen?
   Ti dhe kryeministri Rama jeni lustraxhinj,te pa afte dhe arrogante me hallet e popullit!

   Reply to this comment
 3. Lumturia May 12, 15:57

  “Cep me cep te Tiranes,po ndertojme”- krekoset kryebashkiaku show man,por ben sikur harro se shumicave te ketyre zonave te banimit qe ky dallkauk i quan cepa,jetojne shumica e banoreve qe e votuan kete njeri shperdorues e reklamaxhi!
  E pyes:
  -Po Yzberishi (KMY) a futet ne ndonje nga keta “cepat” e tu,zoti kryebashkiak?
  Pse i ke ndare de fakto qytetaret ne disa kategori,njelloj si dikur sklleverit apo bujkroberit?
  Mos valle kane me shume te drejta banoret e qendres,te njesise nr.5,7,11 etj me shume se ne te Yzberishit?
  Ku i ke gjetur zotrote keto diskriminime qe u ben banoreve te ish komunave,tani pjese e Bashkise Tirane?
  Te gjitha keto vijne nga mentaliteti yt dhe i shefit tend autokrat Rama,qe te investoni per te creklamuar veten e jo per t’i ardhur ne ndihme qytetareve!
  E dime qe nuk ka pare per te gjithe,por prandaj kerkohet transparence,studim dhe ekspertizen e specialisteve,mendimin e qytetareve etj e jo tre beni sipas kokes tuaj!
  Ne se keni pak buxhet,pse duhet te harxhoni miliona ne nje zone dhe asgje ne zonat ve tjera?
  Jeta eshte e shkurter,o kryebashkiaku yne!
  Ne se nipi apo mbesa ime nuk ka kend lojrash kur eshte nga 2-6 vjec,atehere sipas teje kete ta kompesoje kur te fejohen?
  Ti dhe kryeministri Rama jeni lustraxhinj,te pa afte dhe arrogante me hallet e popullit!

  Reply to this comment
 4. belaja May 12, 17:36

  Mire e ky lal Eri,se ka 3 vjet qe nderton kende lojrash ne Farke,tek liqeni artificial,ne Shkoze,etj,por harron se nipat e mbesat tona qe tani jane 3-4 vjec nuk kane asnje kend lojrash tek Astiri dhe u dashkan te presin lal Erin kur te rriten e shkojne ne gjimnaz qe te luajne me lodra?
  Femijet qe banojne ne teritorin e Bashkise se Tiranes kane te drejta tre barabarta njelloj si te gjithe te tjeret pavaresisht nga distanca e shtepise se tyre nga zyra e lal Erit!
  Te kemi votuar per te na sherbyer neve qytetareve e jo vetes,o kryebashkiak!
  Si ke gjykyar zotrote qe femijet tane dewri sa te mbushet ty mendja per te investuar ca leke per lodra,ata do ngelin pa u rritur?
  Ti nuk je per kryebashkiak,bile as per brigadier komunaleje,prandaj nuk duhet te caktohen ne detyra te tilla kaq te rendesishme njerez nen 50 vjec,pa pervoje jete e pune pavaresisht se ky adoleshenti eshte servil i madh!
  Nuk e di kush na e beri peshqesh kete,por ishte fatkeqesi per ne qe ky eshte kryetar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim