FOTO: Bashkia e Tiranës vijon dorëzimin e pakove ushqimore për familjet në nevojë dhe të moshuarit

March 27, 2020 13:54

FOTO: Bashkia e Tiranës vijon dorëzimin e pakove ushqimore për familjet në nevojë dhe të moshuarit

Bashkia e Tiranës ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme shpërndarjen e ndihmave dhe pakove ushqimore për familjet në nevojë, në këto kohë të vëshira për vendin për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Kryebashkiaku i Tiranës ka shpërndarë në rrjetin social “Facebook” disa foto, ku shihen punonjësit e Policisë Bashkiake duke dorëzuar pakot ushqimore tek familjet në nevojë dhe të të moshuarit në zonën e Bregut të Lumit.

Teksa përsëritet apeli për të moshuarit që të mos dalin nga shtëpia në këtë periudhë të vështirë për shkak të koronavirusit, Bashkia e Tiranës thekson se do të vijojë shpërndarja e ndihmave ushqimore në çdo zonë të Tiranës.

j.l./ dita

March 27, 2020 13:54
Komento

2 Komente

 1. 555 March 27, 14:34

  O kryebashkiak i Tiranes!
  Mjaft me foto reklame neper fshatra se ke lene pa ndihma ushqimore mijra familje ne Yzberisht,Astir,Sauk etj!
  Njerezit duhet te ushqehen 3 here ne dite dhe jo te presin ty kur t’i sjellesh ushqime pas nje muaji!
  Organizoje punen me atra mijra police bashkiake,qe rrine kot nepewr rruge dhe dergojua ushqimet te gjithe familjeve te pensionisteve te vetem e atyre pa ndihma!
  Mjaft me reklama se jeni bere te pa durueshem,sikur e keni qellimin e vetem tuaj!
  Po ti vete cfare do qe con ndihma ne Vishje o mashtrues rekl;amaxhi?
  Ti ke detyre te menaxhosh situaten,te marresh informacion nga qytetaret e te reagosh ne kohe e jo te bredhesh fshatrave duhe humbur kohen kot me vogelsira!

  Reply to this comment
 2. 555 March 27, 14:35

  O kryebashkiak i Tiranes!
  Mjaft me foto reklame neper fshatra se ke lene pa ndihma ushqimore mijra familje ne Yzberisht,Astir,Sauk etj!
  Njerezit duhet te ushqehen 3 here ne dite dhe jo te presin ty kur t’i sjellesh ushqime pas nje muaji!
  Organizoje punen me ata mijra police bashkiake,qe rrine kot neper rruge dhe dergojua ushqimet te gjithe familjeve te pensionisteve te vetem e atyre pa ndihma!
  Mjaft me reklama se jeni bere te pa durueshem,sikur e keni qellimin e vetem tuaj!
  Po ti vete cfare do qe con ndihma ne Vishje o mashtrues reklamaxhi?
  Ti ke detyre te menaxhosh situaten,te marresh informacion nga qytetaret e te reagosh ne kohe e jo te bredhesh fshatrave duhe humbur kohen kot me vogelsira!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim