FOTO: Breshëri pushton qytetin, banorët e largojnë me lopata

July 5, 2019 14:43

FOTO: Breshëri pushton qytetin, banorët e largojnë me lopata

Europa është përfshirë nga një mot i “çmendur”. Disa shtete po përvëlohen nga i nxehti, ndërkohë të tjera janë pushtuar nga shiu dhe breshëri.

Sllovenia është përfshirë nga shi i shoqëruar me breshër të madh. Qyteti i vogël verior Mozirje në Slloveni, dy ditë më parë u mbulua nga breshëri, sasia e të cilit ishte aq e madhe saqë banorët u detyruan ta largojnë me lopata.

Ditë më parë, nga reshjet e mëdha të shiut në Serbi u përmbytën shumë zona dhe një situatë e ngjashme ishte edhe në Kroaci e Bosnjë.

l.h/ dita

July 5, 2019 14:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank