FOTO: Çfarë i kanë injektuar kësaj molle?!

July 8, 2016 17:45

FOTO: Çfarë i kanë injektuar kësaj molle?!

I nderuar Thano,

Ajo domatja e mbire qe ju botuat ne faqe te pare u duk sikur shkaktoi termet, por realisht jo vetem qe nuk shkakoi ate termet qe do te desheronte çdo shqiptar, perkundrazi, shkaktoi zemërimin e shtetit te kapur gafil.

“Trimat” qe me siguri ka qene te shtetit, (katundari nuk u hyn ketyre puneve), tentuan nga sa mora vesh qe te ushtronin presion ndaj familjes qe i mbiu domatja ta pergenjeshtronin. Nuk ka sesi te ndodhe ndryshe.

Nga ajo kohe jam kthyer ne nje qender grumbullimi ndodhish te ngjajshme, miqte e mij shpesh me bejne me dije se çfare ndodh me stomaqet tona.

E fundit qe me erdhi nga nje mik u im nga Durresi eshte se…. edhe brenda molleve ndodh fenomeni i “Viviparit” sic u munduan te ma shpejgojne per te lare gojen ata te  AKU me rastin e domates!  Shqiptari vertete eshte injorant ne shume gjera, por ja aq sa te ben shteti.

Molla nuk eshte domate! Molles i jane injektuar nje Zot ( nese ka zot) se cfare preparatesh qe shperthen per se mbrendeshmi!  Do t’ia dergoj National Geographic si fenomen i perhapur ne Shqiperi.

Me shume respekt nga Italia

Edgar Frasheri / [email protected] / Letra e mëparshme e Edgarit: KËTU

Foto: Edgar Frashëri

Foto: Edgar Frashëri

July 8, 2016 17:45
Komento

7 Komente

 1. Tana July 8, 18:30

  Sa kohe ta lini bujqesine ne dore te LSI keni per te pare dhe me keq se kaq. Eshte me keq se ne PD.

  Reply to this comment
  • korçari July 9, 09:52

   Dakord me ty o Tana per sa kohe te jete ne pozite Like Floriri vetem pislleqe do te prodhoje pra bujqesia,transporti parlamenti ku Salehu shpreh diarene e tij per sa kohe te doje ky vend nuk ka per te pare hair ,asnje vote per hajdutet e LSI-se dhe kemi pastruar nje pjese shume te madhe te plehrave qe po na mbysin ka 25 vjet

   Reply to this comment
 2. LLL July 8, 18:34

  I nderuar Edgar !
  Të shpreh respektin tim të sinqertë për formimin tënd qytetar .
  Kur u fut OMGJ tek në , vetëm një deputet I parlamentit qe kundër . Ai përmendi një vënd në Afrikë , që vdisnin nga uria dhe OMGJ nuk e pranojnë ( më vjen keq që se mbaj mend këtë deputet të ndershëm ) .
  Edgar , na mbytën horrat por ty , bravo të qoftë !

  Reply to this comment
 3. perkthyesi July 8, 19:16

  Pak shkruhet per kete lloj krimi te perbindshem, dhe AKU, qe e ka detyre dhe paguhet per te, as nuk i a ndjen! A e dini ore njerez se me cfare ushqehemi? Nuk ekziston asnje produkt ushqimor i pa prekur nga kimikatet, qe nga buka, frutat, perimet, mishi, qumeshti dhe produktet e tij, etj, etj. Megjithese kete e dine te gjithe, asgje nuk po behet! Shkurt hesapi, po na marin jeten dale e ngadale! Fundja, mire e kane, kur nuk gjejme force e te cohemi, duke i futur te gjithe politikanet dhe deputetet ne kazanin e plehrave!

  Reply to this comment
 4. Vladimir July 8, 21:19

  Flm Edgar per problemin qe ngre. Ne te gjithe boten ka probleme me stimulantet kancerogjene, por, ndersa atje kompanite kane perballe shtetin, ketu tek ne eshte shteti vet qe i menaxhon.
  Nuk eshte e panjohur qe LSI funksionon si nje parti-trust fitimprures ne dobi te aksionereve te saj. Problemi eshte mjerimi ekonomik dhe shtetformues i shqiptareve. Nga zgjedhjet ne zgjedhje votat per LSI rriten!! Ne shitemi me nje vend pune, me nje favor, me nje rroge a pension te pamerituar.
  Ashtu sikunder shesin vendin e tyre ca grekofone per nje pension greqie.
  Ashtu sikunder po behemi turkomane e arabomane per ca leke te qelbura.
  A do te mund te ndricohen shqiptaret nje dite qe te mos e shesin veten, te mos shesin voten, te mos shesin vendin e tyre?
  Ky eshte problemi.

  Reply to this comment
 5. Arben July 8, 22:15

  KRIMINELAT QE HELMOJNE POPULLIN DUHEN VARUR NE LITAR.

  NEPER POLIKLINIKA SHFAQEN RASTET ME KANCER ME TE NJEJTEN SHPEJTESI SI ATO ME GRIP

  Reply to this comment
 6. Thanasi qe ta plasi July 10, 16:54

  Po perderisa AKU drejtohet nga LSI cfare prisni?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*