Foto: Çfarë mbeti pas protestës!

March 31, 2018 14:48

Foto: Çfarë mbeti pas protestës!

Duket si zonë lufte vendi ku u zhvillua sot protesta e dhunshme në Rrugën e Kombit.

Protestuesit kanë shkatërruar totalisht sportelet e kompanisë ku do të paguhej tarifa e kalimit.

Pas dy orësh përplasje me policinë, e cila u tërhoq për të shmangur ndonjë tragjedi, zjarri ka shkatërruar gjithçka.

Ajo ç’ka ka mbetur pas tregohet në këto foto të dërguara në “Dita”. e.r./dita

 

 

March 31, 2018 14:48
Komento

22 Komente

 1. Ballist Morina March 31, 14:59

  Te hapen negociatat!
  -Me ke me BE-ne
  -JO!Me pare me krushken Serbi e me pas me ‘baben’ turqini e me ‘nenen’ Rusi…

  Reply to this comment
  • adri March 31, 23:04

   Po kush do ti arrestoje se ? Edi rames nje fjale ti tote lulezimbasha dhe imerr ajer dhe shfyhet. Kemi nje kryeminister debil dhe te paafte qe ka marre persiper te zgjidhe hallete popullit por qe nuk eshte ne gjendje as te luaje gishtin e ij.Edi rama ta dhme timon cfare don tjeter nje m… ta hash tani. Te vune kriminelet perpara ty dhe policine tende. Ti ke mbaruar siktyeminister vetem per lloqe je nukje per te drejtuar. Flaken tekrruga e kombit e vune ata qe perdorin me shume dhe me te kamurit kriminelet se qytetarete zakonshem nuk kane mundesi qeta bejne shpesh ate rruge.
   Dhe kriministri trap e vend qe tutregoje forcene ligjit ju thote qe do ti favorizoj ata qe e perdorin dhe e shfrytezojne me shpesh ne kurriz te atyreqe e ebjne nje here ne vit se nje here ne tre kater vjetate rruge.

   Reply to this comment
 2. niki March 31, 14:59

  NUK KANE BERE GJE TJETER VETEM KANE DJEGUR PARATE E POPULLIT,D.M.TH QE NUK I INTERESON SHUME TAKSA E RRUGES POR RREMUJA , SEPSE KESHTU I KA UDHEZUAR BABA SALIU.DREJTESIA TE BEJ PUNEN E SAJ .

  Reply to this comment
 3. I pandehuri March 31, 15:08

  Nëse nuk arrestohen dhe nuk dënohen ata që vandalizuan pronën, uroj me gjithë zemër që BE ti thotë “JO” njëherë e mirë Shqipërisë. Barbarët e dalë nga shpellat nuk kanë vend ne botën e qyteteruar!

  Reply to this comment
 4. 2 PRILL 199I =serbiberaj & serberishaj March 31, 15:21

  Nuk ka asnje ndryshim nga 2 prilli 1991 kur sipas Izet Hoxhise…pse fitores plebishitare ne 31 mars te se majtes erdhi Elez Biberaj me rajerosonet pas bythe i tha; AZEMHADAREVE

  te mos njihet votimet dhe organizuan vrasjen nga mbrapa te Brocit dhe djegjen e Shkoders.

  I NJEJTI SKENAR NE PRAG TE VOTIMEVE LOKALE
  .
  Sot kane MODIFIKUAR SKEMEN:

  Fusin keto BB & FMN per ti mbushu mendjen Edi Rames per taksen e rruges kombit dhe nga krahu tjeter “FRYMEZOJNE” mamuurzzaket-lacjanet kuksajnet e mulet dhe koqevaret e rrugoves.
  .
  Ka muaj qe shoh ne skenar teper te rrezikshem te sherbimeve inteligjente qofte te miqve qofte te armiqve sot ne Shqiperi,,,,,po shoh nje 1913 apo 1939 te re…
  .
  Tolerimi qe po i ben sot Amerika & BE monsters berishe dhe devilit Lul qe ne vend te ishin ne burg per gjysem miljardi te vjedhjes ne rrugen e kombit..po bejne nje 2 prill te 1991 te ri dje me azem hajdarin sot me Mul Noken nipin e gjeneralit te UDB

  Reply to this comment
 5. Iliria e bashkuar March 31, 15:50

  Burgu do ti beje mire rrugacve

  Reply to this comment
 6. Ibishi March 31, 16:14

  Kafshëria nuk është për t´u lënë e lirë! Atë duhet mbajtur në rezervat apo për kapistalli. Kafshëria nuk din si funksionon shteti, as çˋjanë taksat. Ajo nje vetëm dru ´në.

  Reply to this comment
 7. demo March 31, 16:23

  Merrja leket e concessionit te Chek-Upit Vilma Nushit qe te paguaje taxen e rruges.PPo nuk mjaftuan 140 miljon eurot e Chek-Upit shto edhe 300 mijlon eurot e Inceneratoreve qe ja dhe atij katundarit nga Libofsha me 1000 euro ne banke.Ke lozur me buxhetin e shtetit si me qene thase me leter per fabriken e kartonit.Me keto Concessione do te kishte falimentuar edhe Kina me Ameriken,jo nje gjelpere vend sa nje fshat me 2 miljon banore.Rruga e kombit eshte paguar nga taxat e popullit sa vodhi edhe turku edhe Basha edhe Berisha,.Ti qe nuk i fute ne burg,por taxon popullin do pesosh fatin e tyre.

  Reply to this comment
  • mirel March 31, 17:21

   Sakte demo. Shkruajini te gjitha, se nuk dine njerezit ti pergjigjen barbarise se qeverise qe vjedh ne bashkepunim me hajdute ordinere dhe helmon popullin, ky eshte barbarizem
   E kthyen kete vend si prone private te cifligarit Rama.
   Pa respektuar fare asnje te drejte te qytetareve, pa zbatuar asnje ligj kunder vjedhjes se organizuar, pa denuar kriminelet qe grabiten trojet dhe tokat, ky vend nuk shkon ne Evrope,
   Poshte banda kriminale e Ramutit

   Reply to this comment
  • Mon Kukaleshi March 31, 18:48

   Demo jam dakort me ty, por keta qe punojne me 3 turne per Shkerdhenin, si puna e Mirelit, jane e keqja e kombit shqiptar, jane kjo fare e poshter qe jane bere sherbyesit e vagabondeve te cilet shvasin popullin aty.

   Reply to this comment
  • Shpellari i rrjedhur nga trute March 31, 20:57

   E more shtaza Demo , si dole sot me vandalizmat ne Rrugen e Kombit ?! E pasurove pervojen e nisur me djegien e bunkerit ne Tirane ! Tani ke pa fytyresine te na bejsh edhe llogarite , duke lene me nje ane 230 milion euro te Lulushit , koston marramendese prej 1.3 miliarde euro dhe te gjitha keto shpenzime , bene vetem gjysmen e asaj qe duhej bere per perfundimin e asaj rruge ! ! !

   Reply to this comment
 8. mirel March 31, 17:18

  Keshtu duhet te ishte bere fytyra e Ramutit dhe Arben Ahmetes dhe gjithe koncesionareve.
  Traret e koncesioneve duhen shembur.
  Pike.
  Te gjithe kurvat Ramiste qe na tregojne Evropen.,ne Evrope nuk arrieht me shtet hajdut.
  Vidhet buxheti i shtetit nga pese palaco kerma qe ja kane marre doren kesaj pune dhe bashkepunojne me hajdutet.
  Te mbledhe Ramuti parate e dhena lart e poshte per Lulet dhe Nishanet.
  Plera ta mesoje mesimin se populli e ka nje kufi durimi.
  Keto foto japin shprese.
  Dhe duhet te shtohen dhe me fotot e godinave te qeverise ne Tirane.
  Keshtu i pafsha

  Reply to this comment
 9. MH March 31, 18:05

  Mbas protestes mbeti shkrumbi dhe injoranca e protestuesve.

  Reply to this comment
 10. Donald March 31, 19:56

  Rrugaceria e bandes udebashe e sali berishes, lul bashes, mul nokes etj.
  Dhe fatkeqesi Kombetare per ke mbeturina antikombetare qe dine vetem te djegin, vrasin, e shkaterojne kombin.
  Nuk ka vend ne bote mos kete takse rruge. Me cfare te mirembahen e hapen rruget. Po te jeni aq burra o burracake dordolece cohuni e shkateroni vilat e politikaneve e terhiqeni zvare lul bashuqin per vjedhjen e milionave te kesaj rruge.

  Reply to this comment
 11. Kafsha Mark Ujk March 31, 21:20

  O Donald , Si mund te djegin vilat e politikaneve , kur e gjithe ajo hordhi , ka vajtur pikerisht me urdherin e pronareve te Vilave ?! Te gjithe keta , jane as me shume dhe as me pak , se sa haxhiqamilsat qe bertisnin “Dum baben” ! Keta therresin “Dum bacen” !

  Reply to this comment
 12. tomsojeri March 31, 21:35

  Nuk kuptoj kte vrap te taksimit te ksaj ruge aq te perfolur per vjedhjet dhe cilesin e saj qe nuk i pergjigjet shpenzimeve ! Esht ber vjedhje spektakolare ne kuriz te shqiptareve dhe tani ju thua paguni kusurin ! JU jep rastin hajduteve, qe mezi presin momentin te kurdisin kafsherin, per te shkaterruar, sic kan ber qe diten qe moren pushtetin e i vun zjarrin Shqiperis ! Kte din te bejn me mir se gjithcka e kto pamje jan shprehje e hershme e “gjeneraleve”qe udheheqin kte turm ! Po mor Edi Rama ,te pergjigjen deri me nji kta zjarrvenes ne baz te ligjit, por po nuk godite koken ,jenicer ka plot baceja ! Shqiptaret tashme kan shetitur neper Evrop e kudo ne Bot dhe taksimi esht dicka qe e kan par kudo e nuk esht shpikje shqiptare, por ajo vjedhje qe ka mbushur xhepat e ktyre hajnave dhe krimineleve qe dihen ,nuk ka ligj qe ti denoj ?? Sa mir gjeti forcen ligji te denoj vjedhesit e korentit dhe po mbyllet kjo plag ashtu si dhe e ujit e tek hajduteria e madhe e njerezve te medhej vazhdon heshtja e sic lexoj sot ,prokurori i ceshtjes CEZ qe ndjek Shkelzenin dha doreheqjen !! Pra ka frik ,pra akoma ska byth shteti te meret me pashkaqene por me cironkat paska dhemb te kafshoj !Po ne Lezh e pe cu be ? Nje turm si kta i beri gjykatesit te dhjesin gjak e tju bej qefin
  Ti Mirel qe kerkon te shohesh edhe ne Tiran kto pamje sot, po me ve ne dyshim pjekurin dhe objektivitetin ! Kurr mos ardht ajo koh qe e provuam e nuk haroet dhe do pranoj ta quaj Ramen, Ramut, deri sa te coj ne duart e drejtesis per gjykim Salmutin ,Lulmutin e ter ate kast hajdutesh duke pasur parasysh dhe emrat qe ti permend e qe e lan Shqiperin ne kte katandi ! Pra ne kte Shqiperi me kta shqiptar, dhe me kta politikan qe kan uzurpuar shtetin ,vetem nje Skenderbe qe te hiqte koka me shpat i sillte ne terezi e per fat te keq ka hikur ajo koh e keshtu veshtir e kan jo nji, as dy por disa “Ramuta”te pastrojn kte qenef te madh ………….

  Reply to this comment
 13. kRIST April 1, 00:08

  Po e quajtet veten qeveri e ndergjegjeshme,sepse sikunder e pranove edhe vete,se nuk je i pa gabueshem,keto gabina,zhdukini nga faqja e dheut dhe mos perseritni me gabime te tilla.Leket i keni marre qe ne kohen e Majkos,po vijoni t’i merrni edhe me cmimin e karburantit,per cdo liter,po stermerrni edhe me cmimin teper te larte te cmimit te karburanteve,nderkohe qe cilesija e tije,sidomos ajo e Kastratit Grup,eshte cilesia me e ulet,qe po na i shkaterron motorret e makinave dhe me keto para mirembani rrugen,perfundojeni ate,plotesojeni me sinjalistiken,dhe do ju mbetet edhe per llukset e punes dhe jeteses tuaj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim