Foto/ Çifti më i shkurtër në botë!

June 10, 2016 13:07

Foto/ Çifti më i shkurtër në botë!

Ata janë çifti më i shkurtër në botë dhe të dy bashkë nuk i kalojnë dy metrat.

Çifti brazilian u bë i famshëm për shkak të shtatlartësisë.

Paulo Gabriel da Silva Barros, 30 vjeç, është vetëm 88,4 centimetra i gjatë, ndërsa partnerja e tij Katyucia Hoshino, 26 vjeç, është 89,4 centimetra.

Megjithatë kjo gjë nuk i pengon të jenë të lumtur dhe të kryejnë gjërat e përditshme.

Vështirësia e tyre me lartësitë është rregulluar me mjetet ndihmëse.

Ata janë njohur dhjetë vjet më parë në rrjetet sociale dhe që prej atëherë jetojnë bashkë.

Por Katyucia thotë se në fillim nuk e pëlqeu Paulon, madje e bllokoi në rrjetet sociale pasi nuk iu duke interesant.

Por më vonë gjerat filluan të rregulloheshin mes tyre deri sa pranuan të takohen.

Ajo punon tashmë në një sallon estetik dhe janë më të lumtur se kurrë.

Paulo Gabriel da Silva Barros and Katyucia Hoshino, from Brazil, both have forms of dwarfism

The couple from Brazil measure 34.8in and 35.2in respectively. They met online ten years ago 

Paulo, 30, who has a rare genetic condition called diastrophic dysplasia dwarfism, said it was love at first sight 

But the attraction wasn't mutual. Katyucia, 26, initially blocked him on the instant messaging site 

Katyucia, who now owns her own beauty salon, decided to give him a chance 18 months later and their romance blossomed 

After speaking regularly online for two months, Paulo travelled more than 186 milies to Katyucia's home city of Londrina to meet her

He said he was bowled over by Katyucia's beauty, but she was shy and unimpressed with his dress sense 

Despite Katyucia's concerns about the long distance between them, five days later the pair started dating and after four years they moved in together 

 

June 10, 2016 13:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?