FOTO: Dhia e egër rishfaqet në Theth

November 24, 2017 16:04

FOTO: Dhia e egër rishfaqet në Theth

Dhia e Egër (Rupicapra rupicapra) ka populluar zonën e Thethit.

Ato janë fotografuar nga ekspertët e Administratës së Zonave të Mbrojtura të Shkodrës.

Sipas tyre kjo dhi është një kafshë e Alpeve të Shqipërisë.

Ky është një lajm i bukur dhe pamje të tilla nuk i shohim çdo ditë.

e.r. / dita

November 24, 2017 16:04
Komento

5 Komente

 1. alfons November 24, 18:24

  Te kenaqet shpirti kur shikon mbrekullira te tilla por tani duhet shum kujdes dhe mbrojtje nga keq bersit qe tash i pane ne medja

  Reply to this comment
 2. demo November 24, 20:00

  Rojet e parqeve te mbrojtura duhet te paisen me arme te fuqishme moderne snaiper,qe te godasin menjehere brakonjeret,qe cfarrosin speciet e rralla.Vetem keshtu mbrohet natyra ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 3. Cjapi prej Thethi November 25, 05:03

  Qe ku asht dhia teme qi m’ka hup tash dy muj!

  Reply to this comment
 4. KORÇARI November 25, 08:58

  Shumë lajm i Mirë, por bëtë një GABIM TË MADH , nxorrët lajmin në media dhe tani EGËRSIRAT ME DY KËMBË do i ndjekin këmba këmbës për ti shfarrosur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim