FOTO: Dy divat e muzikës shqiptare në Moskën e viteve ’50

January 23, 2018 02:45

FOTO: Dy divat e muzikës shqiptare në Moskën e viteve ’50

Kjo është një fotografi e rrallë e Anita Takes dhe Vaçe Zelës.

Dy divat e muzikës shqiptare janë fotografuar së bashku në Moskë gjatë viteve ‘50.

Fotoja është publikuar në rrjet nga djali i Anita Takes, Kujtim Prodani.

Anita Take është e veshur me kostum popullor.

Vaçe Zela vjen në këtë fotografi me një pamje krejt të panjohur kur ishte mjaft e re.

n.s. / dita

January 23, 2018 02:45
Komento

1 Koment

  1. demo January 23, 06:13

    Mu duk si Vanthia e Lonit me djalin e vogel te kunates,diten e dasmes.Sa i ngjan Eftimit te xha Pilos, camarrokja Vace.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*