FOTO E RRALLË: 1979, truproja e Hysni Kapos dhe nipi Andi Bushati, në Paris

March 7, 2016 22:10

FOTO E RRALLË: 1979, truproja e Hysni Kapos dhe nipi Andi Bushati, në Paris

Nexhip Paja dhe Eqerem Sinani kanë qenë dy njerëzit më besnikë të Hysni Kapos.

Në numrat e fundit të DITA, avokati Idajet Beqiri, familjar me Nexhip Pajën, ish-përgjegjës i grupit të shoqërimit të Hysni Kapos, rrëfen një version mbi vdekjen e Kapos, bazuar në disa shënime të Nexhipit.

Dy muaj më parë DITA botoi një detaj disi të sikletshëm nga spitali parizien ku kurohej Hysni Kapo, bazuar te dëshmitë e Eqeremit.

Sot në DITA botohet një foto e rrallë, ku Eqeremi dhe nipi i Hysni Kapos, Andi Bushati, sot gazetar i njohur kanë dalë në Paris pranë Kullës Eifel gjatë ditëve që Hysniu kurohej aty.

Për ta rilexuar “detajin” e spitalit mes Berishës dhe nipit të Kapos, klikoni KËTU

Për botimin e avokat Beqirit mbi versionin e vdekjes së Kapos, bazuar në shënimet e shefit të tij të sigurisë, klikoni KËTU

 

Andi Bushati dhe Eqerem Sinani - LOGO 2

 

 

March 7, 2016 22:10
Komento

6 Komente

 1. opozitar i sfilitur March 7, 22:11

  hahahaaa 🙂
  Vito Kapo ka dëshmuar që kur u mor vesh vdekja e bashkëshortit Hysni Kapo, iu desh që veç vetes të përmbante mjekun Sali Berisha që qante i varur pas saj në një mënyrë vërtet të papërmbajtshme.
  Në fakt, Doktori ka dëshmuar ndjeshmëri vërtet të lartë këto vite sa herë është përmendur familja Kapo.

  Reply to this comment
 2. demo March 7, 22:28

  Berisha eshte klloun per cirk.Mjerisht ate shkalle inteligjence kishin firmetaret e PD,qe e moren seriozisht,qe u dhjefsha shkollen dhe qytetarine!

  Reply to this comment
 3. TLN March 7, 23:00

  Andi Bushati gazetar? Ha ha ha. Bushati eshte aq gazetar sa Jozefina Topalli eshte doktore shkencash.

  Reply to this comment
 4. Shahisti March 8, 02:19

  Me fal, po Andi Bushati, nje kalama ne ate kohe, cfare donte ne Paris? Pse keshtu shperdorohesh valuta e popullit ne ate kohe? Me siguri shoku Enver nuk e ka ditur kete se po ta dinte nuk kishte per ta lejuar.

  Reply to this comment
 5. Na bashkoj kenga popullore March 8, 20:58

  Hajde mushi mendjen Shqiptarit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*