FOTO: E rrallë, politikani që fotografoi vrasësin e tij

January 11, 2018 02:39

FOTO: E rrallë, politikani që fotografoi vrasësin e tij

Një politikan nga Filipinet i quajtur Reynaldo Dagsa fotografoi vrasësin e tij pak minuta përpara se të vdiste nga të shtënat e një pistolete.

Historia e rrallë dhe dramatike ka ndodhur natën e Vitit të Ri në 1 janar të vitit 2011 – raporton DITA.

Dagsa, 35 vjeç kishte zbritur bashkë me familjen për një foto festive në rrugën poshtë banesës së tij në Manila.

Në momentin që po bënte fotografinë, një i ri del nga një makinë e parkuar dhe e qëllon disa herë me pistoletë.

Dagsa ndërron jetë në ambulancën që po e dërgonte në spital.

Vrasësi u zbulua pikërisht nga kjo foto.

Ai ishte një person i sapodalë nga burgu, për të cilin Dagsa kishte folur publikisht përpara dënimit.

n.s. / dita

 

January 11, 2018 02:39
Komento

2 Komente

 1. anticensurë25642654 January 11, 12:41

  “politikani që fotografoi vrasësin e tij”
  çlidhje ka “politikani” me këtë rastësi??
  kjo është thjeshtë një rastësi dhe nuk ka të bëjë me qënjen politikan!!
  ndoshta është vrarë për shkak të pozitës së tij shoqërore,politikës,por rastësia e fotografimit,nuk ka të bëjë me politikënqë të cilësohet si “politikani që fotgrafoi vrasësin e tij në momentin që u qëllua”!
  tituj idiot të nga njerëz dement!!
  ëëëë,prap mund të them se paskan bërë diçka më të më shumë se mundësia mendore!!që do të thotë se nuk është rasti!
  më saktë mund të thuhet tituj dement nga gazekarucë idiotë!!

  Reply to this comment
 2. tuli January 11, 17:11

  E bukra eshte se “raporton Dita”. Ka cuar raporterin ne Filipine pra

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim