FOTO EKSKLUZIVE: Gjendet në Budva motori i ujit i 32-vjeçarit të humbur

April 4, 2018 08:50

FOTO EKSKLUZIVE: Gjendet në Budva motori i ujit i 32-vjeçarit të humbur

 

Është gjetur motori i ujit i 32-vjeçarit, Santo Ymeraj që humbi para gjashtë ditësh, të premten e 30 marsit.

Motori i detit është gjetur mbrëmjen e djeshme nga familjarët e 32-vjeçarit në Budva të Malit të Zi.

Motori ka qenë në largësi prej 10 miljesh nga bregu i Budvës dhe sipas familjarëve, ai ishte gjysmë i mbytur dhe vetëm pjesa e parë ishte mbi ujë.

Motori është vërtetuar nga vetë familjarët nga ngjyra e bardhe dhe disa shenja të tjera.

Ndërkohë që dhe ditën e sotme kanë vijuar kërkimet për gjetjen e trupit të 32-vjeçarit nga familjarët me mjete detare tip gomone si dhe një helikopter që e kanë marrë me qira vetë familjarët. Por deri tani asnjë shenje të trupit të Santo Ymeraj.

l.h/ dita

April 4, 2018 08:50
Komento

1 Koment

  1. spata April 4, 11:11

    Nuk esht rasti i par qe mbetjet e mjeteve ose trupat te gjernden ne pjesen veriore te ngjarjes .Trupa te humbur ne jug gjithmon jan gjetur ne pjesert veriore te vendit. Kerkimi per trupin duhen bere nga Treporti Vlor deri ne derdhjen e Bunes .Ka shum mundesi qe trupi te jet me pas mjetit te gjetur ne Mal te ZI. Keqardhje per familjaret .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim