FOTO: Forcat zjarrfikëse në Gramsh luftë me flakët

July 9, 2017 13:14

FOTO: Forcat zjarrfikëse në Gramsh luftë me flakët

 

Mes temperaturave të larta, tymit dhe terrenit të vështirë, punonjësit e zjarrfikëses vënë shpesh herë në rrezik jetën e tyre.

Një episod i ngjashëm është dhe ky rast në Gramsh, ku forcat zjarrfikëse gjatë ndërhyrjes në një sipërfaqja me pyje, kanë bërë ‘luftë’ me zjarrin.

Fotot në fjalë flasin më shumë për rrezikun që i kanoset këtyre punonjësve.

Prej disa kohësh, forcat e zjarrfikëses janë angazhuar për mbarëvajtjen e çdo situate rreziku nga zjarri, i cili ka gjetur terren në këto ditë të nxehta.

July 9, 2017 13:14
Komento

1 Koment

  1. . July 9, 22:38

    Nje pyetje nisur nga fotot, Pse nuk i pajisin me maska kundragaz punonjesit zjarrefikes

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*