FOTO: Franca kampione e Botërorit 2018, Parisi në festë

July 15, 2018 20:27

FOTO: Franca kampione e Botërorit 2018, Parisi në festë

Champs Elysee është pushtuar këtë të dielë nga tifozë që mbajnë në duar flamuj francezë.

Për fitoren e kombëtares së tyre në “Rusi 2018”, ata kanë hedhur fishekzjarre e tymuese ndërkohë që janë fotografuar duke kënduar në kor.

Skuadra e Francës e mundi në “Lezhniki” stadium Kroacinë me rezultatin 4-2, duke i dhuruar vendit të saj pas 20 vitesh Kupën e dytë të Botës.

s.a/dita

July 15, 2018 20:27
Komento

2 Komente

 1. I Ripjelluri July 15, 23:38

  Fale skemave, qe Edi Rama i mesoi ne nje takim koke me koke Makronit ,dhe ky j’a percolli trajnerit Deshamps, sot Franca fitoi boterorin.
  Pse kot eshte Kalores i Legjionit te Nderit kryetari yne.

  Reply to this comment
 2. Moisiu July 16, 08:23

  C’fare festoni mor te marre?
  kupe me afrikan mercenare?
  c’fare festoni kot me kot?
  skuader mbush me jevgjite plot?
  Pole Pogba…hahaha…
  Gole Kante…hehehe,
  Llum-titi e Mut-idi
  nuk jane “Gjela”,
  por Majmun te Zi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim