Foto/ Fundi i botës! Twitter shpërthen kundër Brexit

June 24, 2016 10:38

Foto/ Fundi i botës! Twitter shpërthen kundër Brexit

Ndërkohë që Britania e Madhe, u zgjua me lajmin e daljes nga Bashkimi Europian, votuesit e zhgënjyer që votuan pro qëndrimit, shpejtuan për të publikuar memo në rrjetet sociale.

Dhjetra përdorues të Twitter, shpërndanë  vendimin e Britanisë për të dalë nga BE.

Shumë prej imazheve parashikojnë një Britaninë post-apokaliptike, ndërsa të tjerë janë frymëzuar nga filma dhe spektakle televizive.

Hilarious responses: Disappointed pro-EU Twitter users shared these memes showing a post-Brexit Britain

Disappointed: Dozens of Twitter users created and shared memes capturing the mood of pro-EU voters

Economic impact: Other memes addressed the widespread implications of the historic vote to leave the EU

 

 

June 24, 2016 10:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*