FOTO: Gazeta turke krahason Ramën me Erdoganin… me centimetra

May 13, 2015 13:50

FOTO: Gazeta turke krahason Ramën me Erdoganin… me centimetra

Mediat turke janë kujdesur që në lajmin për vizitën e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan në Tiranë, të komentojnë edhe gjatësinë e dy liderëve.

Gazeta e njohur turke, “Hyrriet”, ka postuar një fotografi ku të dy liderët shihen duke ecur, ndërsa anash i ka shkruar centimetrat e të dyve, raporton koha.net.

Erdoganit ia ka kujtuar 185 centimetrat e tij, e kryeministrit shqiptar 202 centimetrat.

Kjo foto nuk ka mbetur pa u vërejtur nga Rama, i cili e ka shpërndarë në profilin e tij në Twitter, duke e shoqëruar me një buzëqeshje.

Raportet mes Turqisë e Shqipërisë s’kanë qenë asnjëherë më të mira – u shpreh kreu i ekzekutivit shqiptar.

May 13, 2015 13:50
Komento

18 Komente

 1. Horri i Bulevardit November 5, 15:02

  SHBA, GJERMANI, TURQI, eshte treshja e aleateve, ku duhet te mbeshtet fort kombi shqiptar.
  Duhet te heqim dore nga praktika e urrejtjes, sidomos ndaj Turqise, qe eshte nje shtet me potenciale te jashtezakonshme politike dhe ekonomike.
  Ruajtja e miqesise me Turqine, na jep nje siguri politike dhe ushtarake, ndaj fqinjeve tane agresire.

  Reply to this comment
  • mirel November 5, 20:35

   Urrejtjen si praktike nga pala shqiptare nuk e kam vene re ndonjehere.
   Tani po qe po japin shenja me nxitjen e disa spiuneve te urrejtjeve fetare midis shqiptareve, po jo te shqiptareve me te huajt.

   Reply to this comment
 2. Mark uk November 5, 15:59

  Nga Turqija vetem te kqija kemi pasur tash 600 vite.Nga ajo Europa na ndau ne pes shtete.Me fjal me Europen me zemer e vepra me turqit e ndyre.Na lan mbrapa pes shekuj.Dhe komunizmi i E Hoxhes pes dekada mbrapa.Nuk e di cfar te mire i ka bere kti vendi,pervec islaminizmit te detyruar me force.Per 5 shekur nuk la te hapej shkoll shqipe.Me turq e me shkja bes nuk ka ka thene Fishta i madh.

  Reply to this comment
  • Skorpion November 5, 19:03

   Mark [email protected] Ti qe na hiqesh per kinse shqiptar dhe detyrimisht levdon ,,vehten,,si i krishter e jo si shqipetar,sepse shqipetar lind e krishter a musliman behesh qe eshte nje fasade.Nuk eshte e vertete se islamizimi eshte kryer me shpate po me deshire,per interes etj,njejte si dhe i krishter.Po te ishte ashtu si thua ti se qenkan islamizuar me dhune se besoj se ti do ishe sot Mark.Islami eshte fe me liberale ndaj feve tjera qe nuk eshte rast me tjeret.PPer 500 vite sundim as qe do ngelej edhe nji i krishter ne keto teritore.Lexo dhe shih se sa kisha jane te ndertuara per 500 vite sundimi.Po Bizanti car bente? Po romaket qe dhunuan arberit te marin krishterimin? Napoleon Bonaparta thot:,,Mojseu solli judaizmin per popullin e vet,Krishti e solli per ndikimin romak,muhamedi e solli fene per gjithe boten…,,Ke lexuar Emanuel Kantin,Goethen e madh,Tolstoin…se car thone per islamin? Apo truri i kalbur i yt beson vetem propagandat e kishes tende.Andaj edhepse islami lajmerohet 600 vite pas krishterizmit sot ka diku 30 milion me shume te krishtere.Pyete Cat Stevens-in pse u konvertua ne islam qe ne 1977 se atje ndofta afer e ke.Skam kunder te jesh krenar qe je krishter por e palejueshme eshte te shash tjeret nga inati i gomarit.Lejohu edhe tjereve te mburren me fene qe kane e jo te shesesh shume mend kur fare si duket se ke.

   Reply to this comment
    • Arben November 5, 20:59

     Nuk kam link, por skenderbeu i vrau civilet shqipetare qe kishin pranuar Islamin me vullnetin e tyre te lire, pasi edhe nen tehun e thikes se vrasesve nuk e ndryshuan fene e tyre.

     Ky eshte fakt, keto qe thote ky linku yt jane propagande or byrazer.

     Reply to this comment
     • albert November 5, 21:32

      Ti para se te me kundershosh, te lutem lexoje shkrimin e francezit. Pasi qe ta lexosh atehere ke te drejten e replikes.
      E sa i perket asaj qe ti thua qe Skenderbeu vrau mysliman, mund te te them se ai nuk vrau civil por vrau disa tradhetare shqiptare qe u bene me turkun. Dhe mire ua beri, sepse tradhetaret gjithkund ne bote e meritojne ate denim. Skenderbeu nuk nuk vrau shqiptare por vrau tradhetare qe u bene me turkun ne dem te shqiptareve.

     • Arben November 6, 06:24

      Civile or mik dhe ne menyre simbolike, qe dmth

      i mori nga shtepite dhe u tha

      ose kthehuni ne krishterim ose do tju vras, dhe

      ata nuk e lane fene islame, por vdiqen.

     • albert November 6, 17:49

      Jo ore mik nuk ishin civil. Ata u bashkuan me ushtrine e turkut dhe sherbenin si ushtare (sidomos ne keshtjellen e Krujes). Dhe Heroi u dha mundesine qe t’i ktheheshin popullit te vet. Disa u kthyen dhe perseri u bene arber, te tjeret nuk deshen. Ata qe nuk deshen Skenderbeu i vrau. Dhe mire ua beri sepse tradhetaret ate e meritojne!

  • Arben November 5, 20:50

   O SYTOP DO BASHKOHEMI PRAPE NEN NJE SHTET, ME NDIHMEN E PAFUND TE TURQISE.

   Reply to this comment
 3. alfade November 5, 18:35

  Mark uk ! Tash jemi ne shek 21 , kohet kane ndrushuar aq shume sa qe bien poshte
  paragjykimet dhe sa me shume kalon koha keto paragjykime do te vijne duke u sfu-
  muar jo sepse e duan qeverite e vendeve ballkanike ,por Europa e SHBA-ja do t’i dety-
  roje te rrine urte , me hir ose pahir, me kulac apo me kerrbac !
  Ka ikur koha e politikes dhe diplomacise 300 vjecare e Kardinalit Rishelje , ku bashko-
  heshin nje grup shtetesh ne aleanca per te sulmuar e nenshtruar grupimin e shteteve
  te tjera .
  Sot , pavaresisht nga reminicencat dhe paragjykimet shiviniste te disa shteteve ndaj
  .shteteve te tjera ,realiteti i sotem tregon nje konvergjence te gjitha shteteve europiane.
  E verteta eshte se vendet evropiane pavaresisht nga kombet,kombesite, perberjs feta-
  re, etj. etj. e konsiderojne veten europiane ,perfundimisht europiane ,as aziatike dhe as
  ”marsiane ”…… Ky eshte realiteti i sotem …..! Me kete fryme Edi Rama shkon ne Beograd!!!.

  Reply to this comment
 4. Mark uk November 5, 20:06

  skopion:Un kam folur per shqiptar se jo per shqipfolsit.Feja islame ka 629 vite mbrapa e jo aq sa thuani ju.Une kam folur per turq e jo per turq shqipfoles.Nuk thon para e pas muhametit po thon para e pas Krishtit.Zhvillimi eshte ne boten prendimore e jo lindore.Po pse nuk lejuan ata turqit tuaj te hapeshin shkolla.Ju kosovart edhe pershendetjet i jepni ne turqisht.

  Reply to this comment
 5. mirel November 5, 20:37

  pordhe me rigon, financimi i xhamise ne Tirane nga turqit nuk ka pse behet shkak qe Edi Rama ta perdori per te siguruar mardheniet e mira.
  E shohim perdite se flaken shqiperise do ja vene fete, te pakten kjo re e zeze po nderet ne qiellin shqiptar.
  Edi Rama duhet te marri pak informacion se kush i ka financuar dhe organizatat islamike ne Kosove, ne emer gjoja te OJQve,,turqit kane qene ne mes.

  Reply to this comment
 6. Cen Durimmadhi November 6, 09:46

  Financimi i xhamise ne Tirane nga turqit nuk ka pse behet shkak qe Edi Rama ta perdori per te siguruar mardheniet e mira.
  E shohim perdite se flaken shqiperise do ja vene fete, te pakten kjo re e zeze po nderet ne qiellin shqiptar.
  Edi Rama duhet te marri pak informacion se kush i ka financuar dhe organizatat islamike ne Kosove, ne emer gjoja te OJQve,,turqit kane qene dhe jane ne mes.

  Reply to this comment
 7. Flamurtari November 6, 16:25

  Nuk e kuptoj si hyni në debat me një farë Mark Uk, i cili është mjaft i paditur, madje nga padituria as emrin e tij nuk di të shkruaj. Patjetër që nuk është shqiptar, por ndonjë serb.

  Reply to this comment
 8. Ben November 6, 17:02

  Dhe ky Edi Rama,eshte njelloj injorant dhe dallkauk si paraardhesi i tij. Vellezer me turqit.
  Yyyxhyyym per ne Tur-Qi o vellezer idiote.

  Reply to this comment
 9. Mark uk November 6, 18:00

  flamurtari: Emri ime eshte puro shqiptar pra Mark.Une e di se ju vjen mbar te shkruani emrin turk psh MAHMUT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim