FOTO: “Gëlon” turizmi në Sarandë, reklama striptizmi në mes të qytetit!

July 24, 2016 10:45

FOTO: “Gëlon” turizmi në Sarandë, reklama striptizmi në mes të qytetit!

 

Mbase dikush, dikur, do kishte dashur që Saranda të shndërrohej në një destinacion elitar, të shkëputur nga “turma” turistike e masave, ku rrjedhimisht lejohen shumë gjëra në funksion të fitimeve të mëdha.

Por nuk është kështu: Qyteti dhe plazhet përreth frekuentohen nga të gjithë familjarët mysafirë, pa folur pastaj për vetë banorët e qytetit.

Atëherë të hyjmë në temë: A mund të shpallen kaq pacipësisht reklama si kjo në mes të qytetit, në mes të ditës me diell?

Nuk e kemi me klubin apo klubet, që kanë punën e vet, por si mund të lejojë bashkia kësi publicitetesh me striptizë vend e pa vend, që edhe në Monte Karlo a në Las Vegas janë me karar? Kemi të bëjmë me qytet liberal?

Është mendjehapësi e banorëve?

Apo është vetë bashkia “ta boft zoti mbar’?”

Se po qe kështu, fare mirë këto reklama le t’i varin nga dritaret e bashkisë… / DITA

strip saranda

July 24, 2016 10:45
Komento

5 Komente

 1. Euro Maloku July 24, 15:29

  Po c pune ju prishin pllakatet kur Skipria eshte kthyer ne bordello!?

  Reply to this comment
 2. fatja July 24, 16:55

  ju qe keni vene keto reklama,mos harroni te merrni edhe femijet me vete..(uroj ti keni te gjitha vajza)

  Reply to this comment
 3. L ulezim Basha July 25, 06:01

  Jo vetem femijet,jam i mendimit te marrin edhe grate edhe motrat e ne mundesine me te mire ddhe memat po i kane te reja!

  Reply to this comment
 4. L ulezim Basha July 25, 06:02

  Jo vetem femijet,jam i mendimit te marrin edhe grate edhe motrat e ne mundesine me te mire ddhe memat po i kane te reja!Apo jo?

  Reply to this comment
 5. Loku July 25, 10:40

  Te tilla kane vene edhe ne mes te Tiranes dhe Bashkia e Qeveria heshtin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*