FOTO: Gjejeni kush politikan nuk mungon në premierën e “Dasmës Greke” në Tiranë

March 31, 2016 22:54

FOTO: Gjejeni kush politikan nuk mungon në premierën e “Dasmës Greke” në Tiranë

Kinema Cineplex pranë qendrës tregtare TEG ka shfaqur sot premierë komedinë “My Big Fat Greek Wedding 2”.

Komedia, një prodhim amerikan me regjisor Kirk Jones dhe me aktorët Nia Vardalos, John Corbett, Ian Gomez, Elena Kampouris, etj ka në qendër një dasëm në familjen greke Portokalos.

Ky është versioni i dytë, pas atij të vitit 2002, i njohur për adhuruesit e kinemasë.

Në premierën e sotme në mbrëmje fotografi i gazetës DITA, ka shkrepur edhe fotot e mëposhtme.

Në to shihet ish-kryeministri Fatos Nano si dhe zv.kryeministri Niko Peleshi me bashkëshortet.

Dita

komedia greke 1- LOGOkomedia greke 3- LOGOkomedia greke 2- LOGO

March 31, 2016 22:54
Komento

3 Komente

 1. visi tirane April 1, 00:05

  duket cilet jane jorgot e politikes shqiptare

  Reply to this comment
 2. kokpalari 21 janarit April 1, 00:06

  ka qe ne 1912 qe serbia dhe greqia vendosin kryeministrat dhe zv.kryeministrat tane.
  provoni shfaqni nje film serb
  me siguri e gjithe familja Berisha do jete aty

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim