“Greta” e varur në urë alarmon Policinë

October 8, 2019 12:24

“Greta” e varur në urë alarmon Policinë

Policia italiane ka nisur hetimet për një kukull me gërsheta të varur në një urë në aksin Romë-Fiumicino.

Kukulla që përfaqëson aktivisten e klimës, Greta Thunberg u pa nga shoferët që udhëtonin në këtë autostradë, të cilët larguan kukullën nga ura. Në kukull ishte shënuar mbishkrimi “Greta është Zoti ynë”.

Kryebashkiakja e Romës, Virginia Raggi, e konsideroi akt turpi këtë veprim. Ajo ka shprehur solidaritetin me aktivisten adoleshente dhe familjen e saj.

j.l./ dita

October 8, 2019 12:24
Komento

12 Komente

 1. Kurban Bajrami October 8, 22:09

  Po edhe keto do te ndodhin kur perdoren kalamajte sakate si kurbane te politikes.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 9, 10:27

   o debil
   nëse këtë e përdor politika!?
   ty kush të përdor??
   marika??
   mor gomar e bir gomari,përse të mos mbëstetësh atë politikë që të leverdis ty,por të këthehesh në vegël e asaj politike vrastare për ty e pë mua??
   njerëz të manipulueshëm deri në palcë!!idiotë të lindur!!

   Reply to this comment
   • Kurban Bajrami October 9, 14:21

    Une po pres te me thuash kush te perdor ty dhe a je me nje perdorim, apo me shume perdorime dmth si puna e brekeve laj – thaj, pastaj do te shpiegoj qe mua nuk me perdor politika.

    Reply to this comment
 2. demo October 9, 05:06

  Dergojeni ne shkolle kete budallaqen.
  Trusnia e debiles,qe nuk eshte normale si bashkemoshataret,i shperthen ne formen e aktivistes se terbuar per mjedisin.
  Po te qetesohet me lodrat e moshes,me shoqet dhe shoket rrotull,nuk do t`i shkoje ndermend per mjedisin.
  Kurojeni Greten,se po krijoni nje Hitlere.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 9, 10:25

   dem
   po të drejtohem ty se me atë kurbanin në bajram,nuk ja vlen me diskutu!!
   “Po te qetesohet me lodrat e moshes,me shoqet dhe shoket rrotull,nuk do t`i shkoje ndermend per mjedisin.”!?
   thënje e bukur,por më e bukur është kur thua se”Trusnia e debiles,qe nuk eshte normale si bashkemoshataret “!!pra një e “metë” nga trutë,është shumë,shumë më e mënçur se ti?!një njeri i ditur që problemet e mjdisit nuk i kap fare,por fare fare!!joo se nuk i kap o këlluf!!ti i kap fare mirë kur është për të diskutuar për betonizimin e qyteteve tona,për fabrika çimneotje e gurore që e kanë shfytyruar shqipërinë!
   por ti i kap në funksion të bindjeve të tua politike dhe jo se të ha palla!!ti nuk mendon si një njeri por si një hale politike që do të fitojë “luftën” me çdo mjet!!
   ti o këllëf,di aq shumë sa të është bërë lëmsh dhe gjithçka e përdor si armë vetvrasëse!!
   mor rrotë K,çfar po thotë kjo vajzë?po thotë që të shkatërrojmë apo të ndërtojmë!!të rrojmë në “dhoma gazi nazist”,apo në ajër të pastër??e kuptoj sojin e trampit dhe zhvatësve të tjerë që bëjnë miliarda në kurriz tonë!!por mos harro mor debil se ata i kanë mundësitë që të jetojnë në rezervate të tilla ku çdo gjë është në pastërtinë nivelin më të lartë!!or copa e gomarit,ti e unë do ta hamë se nuk i kemi mundësitë të thithim ajër të pastër,sepse nuk kemi para për ta filturuar!ne do të pijmë ujë të ndotur me gjithçka,sepse nuk kemi para për ta pastruar!ne do të ecim në këmbë në rrugët e tiranës duke thithur ajrin që vetëm sëmundje shkakton,se ramët e trampët ndërojnë kulla në surrel dhe nju jork!!
   o dem këto idiotësi do tia pranoja ti thoshin manet,fushat e ulajt!por jo ty mor gomar e kaluar gomarit!!
   nëse je ndonjë nga këta,olihajdutët,a oligarkët!?
   mos ha mut!!
   nëse je dema,njeri i thjeshtë si unë!?
   ha më mirë mut se të shkruash idiotësi të tilla!!
   çna mbytën iodiotët që nuk kanë as nivelin e “një të mete mendore”(si e thoni ju)!!

   Reply to this comment
   • Kurban Bajrami October 9, 14:29

    Greta qe eshte rritur me gjithe te mirat, gjysma e te cilave jane prodhuar nga femije-skllever ne boten e trete, ankohet se i kane vrare endrrat. Ha ha ha!

    Reply to this comment
    • ganiu October 9, 20:41

     Po mor njeri, sepse e ka mundësinë.
     Ata të mjerët e tjerë nuk kanë mundësi. Duhet të punojnë si skllevër për një copë bukë. Ëndërrat nuk kanë kujt tia tregojnë, sepse jua vrasin me shpullë surratit.
     Shiko veten, je në një vënd që po përpiqet ti largohet atij niveli që përmend ti, dhe megjithëse nuk mundesh tia mbyllësh gojën me shpullë. Përpiqesh me shantazh mediatik.
     Sa të varfër dhe sa të skllavëruar jeni ju që kujtoni se keni realizuar ëndrrat tuaja!
     Cenua ja ka shpjeguar mirë demos, por si duket ti nuk ha pyka sa duhet. Duhet të jesh shumë i shkathët me gojë. Vet flet e vet qesh.

     Reply to this comment
    • anticensurë25642654 October 10, 12:47

     ça je tu shkrujt mor gomar??
     o të bëfshin kurban se e meriton dhe e dëshiron!!
     nuk po vazhdoj atë që të ka thënë gano,por më thuaj se sa mundësi ka një nga këta “femije-skllever ne boten e trete, ankohet se i kane vrare endrrat.”??
     sa mundësi ka or gomar??
     0.00000000000000mundësi!shumë nuk e dinë se çfar të drejtash kanë!ata kujtojnë se drejtohen nga ZOTËRIT e tyre dhe se nuk duhet të hapin gojë,se duhet të binden!pra janë në tërë kupütimin e fjalës skllevër pa gojë pa sy pa veshë!!
     ti o qelbësirë,gjë e trashë në tru,ulëret përse??
     çfar mbron ti??
     ndotjen e mëtejshme apo gazrat e përhapura në natyrë,minierat pa asnjë lloj rendi si për gurë dhe për minerale??
     shiko shqipërinë si e kanë bërë!!
     shiko veten kur ecën rrugëve të saj!!
     shiko afrikë e azi si janë!!
     kina ka filluar ti thërrasë mëndjes dhe të veprojë në atë drejtim,sepse po e shohin se është e pamundur të jetosh në qytete si pekini e shanghai!!
     a e di ti mor gomar i lindur se për paradën e 70 vjetorit të themelimit të RPK shteti ndaloi dy javë para çdo lloj veprimtarie prodhuese në pekin!të gjitha fabrikat u mbyllën!arsyeja ishte që të kishin mundësi të festonin të paktën një ditë pa kundragaz!!
     hy gomerë të pjerdhur në tru që dhe për veten tuaj nuk mendoni!!
     dhe thoni se paskan rënë pre e politikës ata që duan një botë më të pastër!!
     të paarritshëm jeni në budallallëk!!

     Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 9, 10:55

   dem
   po të drejtohem ty se me atë kurbanin në bajram,nuk ja vlen me diskutu!!
   “Po te qetesohet me lodrat e moshes,me shoqet dhe shoket rrotull,nuk do t`i shkoje ndermend per mjedisin.”!?
   thënje e bukur,por më e bukur është kur thua se”Trusnia e debiles,qe nuk eshte normale si bashkemoshataret “!!pra një e “metë” nga trutë,është shumë,shumë më e mënçur se ti?!një njeri i ditur që problemet e mjdisit nuk i kap fare,por fare fare!!joo se nuk i kap o këlluf!!ti i kap fare mirë kur është për të diskutuar për betonizimin e qyteteve tona,për fabrika çimneotje e gurore që e kanë shfytyruar shqipërinë!
   por ti i kap në funksion të bindjeve të tua politike dhe jo se të ha palla!!ti nuk mendon si një njeri por si një hale politike që do të fitojë “luftën” me çdo mjet!!
   ti o këllëf,di aq shumë sa të është bërë lëmsh dhe gjithçka e përdor si armë vetvrasëse!!
   mor rrotë K,çfar po thotë kjo vajzë?po thotë që të shkatërrojmë apo të ndërtojmë!!të rrojmë në “dhoma gazi nazist”,apo në ajër të pastër??e kuptoj sojin e trampit dhe zhvatësve të tjerë që bëjnë miliarda në kurriz tonë!!por mos harro mor debil se ata i kanë mundësitë që të jetojnë në rezervate të tilla ku çdo gjë është në pastërtinë nivelin më të lartë!!or copa e gomarit,ti e unë do ta hamë se nuk i kemi mundësitë të thithim ajër të pastër,sepse nuk kemi para për ta filturuar!ne do të pijmë ujë të ndotur me gjithçka,sepse nuk kemi para për ta pastruar!ne do të ecim në këmbë në rrugët e tiranës duke thithur ajrin që vetëm sëmundje shkakton,se ramët e trampët ndërojnë kulla në surrel dhe nju jork!!
   o dem këto idiotësi do tia pranoja ti thoshin manet,fushat e ulajt!por jo ty mor gomar e kaluar gomarit!!
   nëse je ndonjë nga këta,olihajdutët,a oligarkët!?
   mos ha mut!!
   nëse je dema,njeri i thjeshtë si unë!?
   ha më mirë mut se të shkruash idiotësi të tilla!!
   çna mbytën iodiotët që nuk kanë as nivelin e “një të mete mendore”(si e thoni ju)!!
   Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

   « Back

   Reply to this comment
 3. Genti October 10, 06:40

  Ata qe financuan per te formuluar teorine false te ngrohjes Globale, jane te njejtit qe po perdorin edhe kete femije, qe duket haptazi se ka probleme psikologjike. Greta eshte thjesht nje ingranazh i vogel ne nje makineri te madhe dezinformimi e propagande, e cila po perdoret per te krijuar nje krize artificiale. Kjo po ndodh me vite te tera. Jane mediat e kapura mainstream, shkencetare sharlatane qe marin fonde te majme per te bere deklarata pro ngrohjes globale me prova qesharake, qeveri te korruptuara qe jane pjese e kesaj makinerie gjigande dezinformuese.

  Qe te hapni syte dhe juve qe besoni me kaq zell kete genjeshter te propaganduar me kaq zell e per vite te tere, lexoni te verteten mbi ngrohjen globale. Po kete te vertete nuk do ta gjeni as te CNN, as te BBC dhe as te mediat kryesore mainstream, sepse keto media flene ne xhepin e atyre qe shpiken ngrohjen globale.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 10, 12:37

   gento
   dhe toka është e sheshtë,këtë nuk e gjen tek medjet e kapura nga kapitali por tek ato të vërtetat!!
   australia nuk egziston dhe tokë e ka krijuar zoti para disa vjetësh!!
   as koha e romës e lashtësia nuk kanë egzistuar janë shpikje për të përfituar para!ndotja nuk egziston,e shohim çdo ditë në tiranë dhe kudo që shkojmë!!
   gjithçka e pastër qenefbar!
   shko mor debil!!

   Reply to this comment
   • Genti October 10, 14:06

    Nuk eshte e sheshte toka o gjigand, por ajo rradakja jote eshte e sigurt e sheshte. Ti shiko mos pirdh me ne atmosfere, se shkakton ngrohje globale. Nje milingone nje bajge i duket si mali Everest, se ata perceptim ka ne dimesionin qe jeton.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim