FOTO/ Histori identike dhe e dhimbshme!

February 15, 2016 12:31

FOTO/ Histori identike dhe e dhimbshme!

Ky burrë ka ndërruar jetë tre vite më parë dhe për të bijën në anën tjetër të fotos nuk ishte e lehtë.

Ajo e ndjen shumë mungesën e të atit, ndërsa këtë vit me rastin 14 shkurtit vendosi të “ndiqte” rrugën e tij. Ai kishte vizituar Melburnin bashkë me gruan e tij në vitin 2011.

Kur ishte kthyer nga udhëtimi i kishte treguar shumë foto të bijës. Tashmë, vajza ka përfunduar studimet në Melburn, por ajo qëndroi edhe një muaj e gjysmë më shumë për të vizituar të gjitha vendet që kishte vizituar edhe babai i saj duke bërë foto identike. /Dita/

I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing2__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing3__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing4__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing6__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing7__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing11__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing12__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing13__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing15__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing16__880 I-Re-create-My-Late-Fathers-Photos-to-reconnect-and-accept-his-passing17__880

February 15, 2016 12:31
Komento

2 Komente

 1. Shpetim February 15, 18:40

  Hallall i qofte. Eshte mire kur femija e kujton me respekt prindin e saje pas vdekjes.

  Reply to this comment
 2. LORA February 15, 19:23

  Shume prekese,femija ne gjurmet identike te prindit.Uroj qe kjo t’a kete ndihmuar dhe motivuar ne udhen e saj te jetes.vajzen
  Kam pare nje rast kur nje burri qe i kishte vdekur gruaja dhe i kishte lene nje vajze te vogel kishte bere fotografi me te bijen e vogel ne te njejtat vende te shtepise ku kishte fotot me te shoqen.Kjo e ndihmonte per te fashitur dhimbjen dhe per te lene kujtim gjurmet e nenes tek vajza e saj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*