FOTO: Investime në nivel kapilar, Bashkia shtron rrugën “Bektash Berberi”

April 17, 2019 11:22

FOTO: Investime në nivel kapilar, Bashkia shtron rrugën “Bektash Berberi”

Investimet e Bashkisë së Tiranës po shtrihen në nivel kapilar, duke prekur çdo rrugicë të kryeqytet. Punëtorët e Drejtorisë së Mirëmbajtjes së rrugëve, tashmë po punojnë për përmirësimin e rrugëve të lagjeve.

Sikurse tregohet edhe në fotot e publikuara nga Bashkia, investimet kanë prekur edhe rrugën “Bektash Berberi” në Sauk, duke iu mundësuar banorëve të zonës kushte sa të mira.

Faleë investimit të bashkisë, banorëve të kësaj lagje nuk do të lëvizin më mes pluhurit dhe baltës, pasi rruga është asfaltuar plotësisht.

Sakaq, punëtorët e qytetit po vijojnë punën edhe në lagje të tjera të Tiranës, për mirëmbajtjen e shtresave asfaltike dhe përmirësimin e rrugëve të kryeqytetit.

o.j/dita

April 17, 2019 11:22
Komento

3 Komente

 1. Koli April 17, 15:26

  Mashtrime pa hesap !
  Shtroni rrugicat e fshatrave tek TEG-u me shtepie perdhese dhe nuk shtroni 200 m rruge midis 20 pallateve 10 Kate ne Yzberisht(Astir)!
  Mashtrime dhe reklame e ndyre per pushtet o Veliaj!

  Reply to this comment
  • Laert April 17, 16:00

   Kol nje vizite trurit te psikologu nuk do ishte keq. Eshte falas. Paguan Kryetari Republikes se Re Lulxim Bythqim Basha

   Reply to this comment
 2. Arben April 17, 16:04

  Po ne nivel ka….r, a ka investime, aman?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim