FOTO/ Ja si do të jetë fanella e tretë e Milan-it, bazohet tek ideja e një tifozi

July 15, 2017 21:22

FOTO/ Ja si do të jetë fanella e tretë e Milan-it, bazohet tek ideja e një tifozi

Do të prezantohet zyrtarisht javën e ardhshme, por fanella e tretë e Milan për sezonin e ri është zbuluar në internet.

Pavarësisht se sezoni ka filluar prej dy javësh, Adidas po punon akoma mbi uniformën, që këtë vit është bazuar tek ideja e një tifozi, pas nismës së viti të kaluar.

Bëhet fjalë për një fanellë ku mbizotëron ngjyra e zezë, me një shirit të kuq në lartësinë e stemës, që kthehet në një shigjetë të zezë në pjesën e sponsorit teknik, që është i pozicionuar mes dy shiritave të kuq.

Pjesa e pasme është e gjitha e zezë. Ndërsa përpara, poshtë shiritave të kuq fanella është e prerë në diagonale: pjesa e sipërme është me shirita horizontal me dy tonalitete të ngjyrës së zezë, ndërsa në pjesën e poshtme këto nuanca janë vënë kundër njëra-tjetrës.

Detajet e mëngëve dhe shiritave të Adidas janë të kuqe, ndërsa jaka është e zezë. Fotografitë janë publikuar nga footyheadlines.com.

E.Xh

July 15, 2017 21:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim