Foto/ Kjo shtëpi prej qelqi mund të ishte ajo e ëndrrave tuaja

April 24, 2016 13:54

Foto/ Kjo shtëpi prej qelqi mund të ishte ajo e ëndrrave tuaja

Pothuajse shumica prej nesh kemi ëndërruar që të jetojmë në një shtëpi-pemë kur kemi qenë fëmijë.

Kënaqësia të jesh në maje të pemës dhe të shohësh gjithçka përreth nga lartë është diçka që të gjithë fëmijët dëshirojnë ta provojnë.

Megjithatë, ëndrra për një shtëpi në pemë nuk i atribuohet vetëm fëmijëve më. Shtëpi të tilla, por më moderne, kanë filluar të ndërtohet nëpër botë në vende të ndryshme, transmeton “Gazeta Express”.

Këto shtëpi, të krijuara nga qelqi dhe në forma të ndryshme, thjeshtë ju mahnitin!

celebrities-like-designer-fort-huntington-love-tree-houses-too_1461420761-3988659

a-work-of-art-bringing-man-close-to-nature_1461420753-3632353

a-conservationist-s-delight_1461420767-1453638

a-space-age-style-glass-tree-house_1461420688-941856

 

 

April 24, 2016 13:54
Komento

1 Koment

  1. kujtesa April 24, 15:43

    Ok ideja per nje shtepi qelqi,por ajo pema, cfare faji ka bere qe duhet te bjeri ne burg?
    Nese eshte dikush qe ma shpjegon,do ti isha shume mirenjohes per gjithe jeten!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*