FOTO: Kjo vajzë ka jetuar 8070 vjet para Krishtit

January 21, 2018 04:10

FOTO: Kjo vajzë ka jetuar 8070 vjet para Krishtit

Në këtë foto shihet riprodhimi i fytyrës së një vajze, eshtrat e së cilës janë gjetur në Thesali, Greqi.

Ekspertë suedezë dhe grekë kanë rindërtuar fytyrën.

Eshtrat mendohet se i përkasin një vajze nga mosha 18-25 vjeç.

Ajo ka jetuar 8070 vjet para Krishtit.

Mostra e rindërtuar u paraqit në muzeun e Akropolit.

n.s. / dita

January 21, 2018 04:10
Komento

2 Komente

  1. edi January 21, 14:49

    “vajzë”

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*