FOTO: Kur makinat me targa MB sfidojnë ashpërsimin e rregullave që ka vendosur… MB!

August 31, 2015 23:44

FOTO: Kur makinat me targa MB sfidojnë ashpërsimin e rregullave që ka vendosur… MB!

Policia Rrugore sapo ka njoftuar nisjen e zbatimit të masave drastike për ata që nuk paguajnë gjobat.

Kjo fazë e re vjen pas një periudhe kur policia ka ashpërsuar si asnjëherë më parë sjelljen me ata që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor, shpesh pa marrë parasysh që Tirana është një qytet kaotik që nuk ofron alternativa.

Megjithatë qytetarët e etur për rregull dhe rend kanë dëshmuar se janë gati të sakrifikojnë.

Por jo kur shohin që makinat e vetë Ministrisë së Brendshme parkojnë ku të duan, madje edhe mbi trotuar.

Kjo foto që tregon një makinë me targa MB qarkullon në rrjetet sociale.

 

August 31, 2015 23:44
Komento

10 Komente

 1. info-analitike September 1, 05:55

  Shume mire! Te arrestohen policet dhe te sekuestrohet makina. Dora e hekurt duhet te vleje per te gjithe ashtu si ne rastin e atij kamarierit 23 vjecar.

  Reply to this comment
 2. eri September 1, 06:06

  *****…kontolle ,ndeshkim,edukim dhe dajak duhet te perdore polica e shtetit,ndaje te gjithe mjeteve automobilistike qe qarkulloin ne R.SH. -se ,dhe gjithe shoferve pa dallim feje, periardhje, rrace,krahine,ideje, pa dallim detyre ,pozite ,partije,seksi,organizate, kushe qarkulloin me makina ,por dajakun me te madhe kur thyen rregullat e kerkojn punonjesit e policise te gjykates,te prokurorise,kur shkelin rregullat me preteksi se nuk I kap ligji,perjashtuar kur policia eshte e detyruar te ndaloi ne vende te ndaluara per shkak te detyres,urgjente qe kane per te shpetuar jeten e njerzve ,ose per te kapur nje vrases .SHoferet po ushtrojne nje dhune ne Tirane ndaj qytetarve ,ambienteve dhe te tortuareve.

  Reply to this comment
 3. Treviso September 1, 06:48

  M.B. do kryej punen. Alternative tjeter per ta parkexhuar nuk ka. Pse nuk ka alternative tjeter nuk este fai i M.B. por i Baskise qe nuk ka bere parkexhe.

  Reply to this comment
 4. Loni September 1, 06:51

  Shyqyr, jo vari leshin gjithmone, policia te beje policine

  Reply to this comment
 5. arvanitasi September 1, 07:46

  Po keta jane Padronet e ligjit si do te respektojne ligjin keta!!!???

  Reply to this comment
 6. ??? September 1, 08:49

  Aty nuk ka asnje vize ose tabele qe te thote ndalim parkimi. Mire ka parkuar ai.

  Reply to this comment
 7. Zoro September 1, 13:48

  Ka shtet apo jo ! Rrofte nalmadhia qe po shqyen ekranet e televisioneve nga tre here ne dite.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim