Foto: Kush e dërgon Saliun në protestë?

March 31, 2018 14:36

Foto: Kush e dërgon Saliun në protestë?

Sa herë që bëhen protesta janë disa emra që nuk mungojnë asnjëherë, këta ose kanë ‘shpirtin e protestës” ose kanë qejf të shohin zjarr dhe tym.

Në tubimin e sotëm në Kalimash, i cili kishte si qëllim kundërshtimin e taksës së rrugës ka qenë edhe Sali Lushaj, raporton Dita.

Lushaj njihet si një nga njerëzit e afërt të Sali Berishës dhe ka qenë për shumë vite truproja i tij.

e.r./dita

March 31, 2018 14:36
Komento

12 Komente

 1. I pandehuri March 31, 15:10

  Shpellarët duhen rimbyllur në shpellat prej ku kanë dalë

  Reply to this comment
  • ShkoDrani March 31, 17:39

   Shqiperia nuk ka shpellare, por kriminele qe jane nga Tropoja, Tepelena, Tirana, etj. Shkelesit e ligjit duhet te ndiqen penalisht, e ligji duhet zbatuar perpikmerisht.
   Ne kete rast, pertej mashes se Sali Berishes eshte edhe nje dore me e zgjatur qe kerkon te trazoje Shqiperine ashtu si ka bere me pare. E ne kete rast kembanat jane per marredhenjet Shqiperi – Kosove, Kosove – Serbi, dhe Shqiptare e Rusi.
   Nga ana tjeter, dua te shtoj qe shteti duhet te ishte pregatitur per nje skenar te tille. Mlidh prova, e burgu eshte per “burra” e “zjarrvenes”.
   Ne fund, ju lumte policeve qe nuk u provokuan per nje skenar me te rende. Noka, noka…

   Reply to this comment
 2. TKanan Tafili -- March 31, 15:15

  Kjo nuk e ul Rendesine e protestes .
  Litarit te takses ne qafen e Popullit .

  Do ta kuptojme se ç’fare eshte Taksa apo Jo ?^
  Po shpenzimet e shtetit …………..

  Keto jane dy terma qe duhet te mesoni
  qe ta shikoni Boten nga poshte lart .

  Reply to this comment
 3. fteri March 31, 15:44

  ….nuk dua të pagujë lek, kështu do kukësi,Tropoja dhe kosova . Paret e rrugës Kukësit i vodhi me thasë L.Basha . Përse e zvarrisni e nuk e arrestoni dhe ti sekuestroni pasurinë ?.. ,populli i ka paguar njëherë që me taksën Majko ,S.Berisha u a vodhi lekët me thasë ,rrugë pa plan e projekt ,u bë varri i kombit. !

  Reply to this comment
 4. fteri March 31, 15:47

  ….nuk dua të pagujë lek, kështu do kukësi,Tropoja dhe kosova .
  Paret e rrugës Kukësit i vodhi me thasë L.Basha . Përse e zvarrisni e nuk e arrestoni dhe ti sekuestroni pasurinë ?.. ,populli i ka paguar njëherë që me taksën Majko ,S.Berisha u a vodhi lekët me thasë ,rrugë pa plan e projekt ,u bë varri i kombit. !

  Reply to this comment
 5. h March 31, 15:55

  Zoti shfarofte maloket !
  E keqja absolute e kombit.
  Keto 27 vitet e fundit jane argumenti me i mire.
  Vrane,prene,vodhen dhe i shuan çdo shprese per te
  ardhme me te mire gjithe popullit shqiptar.
  Ata helmuan çdo qelize te shtetit dhe te se drejtes civile.

  Reply to this comment
 6. Xxx March 31, 16:04

  Shteti qe nuk e arreston prej kohesh e dergon.

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic March 31, 16:36

  E duan shqiperin sice eshte Evropa. Pore kjo nuk do te thote qe neve te mose bejem sice ben Evropa. Evropa ka taksa kudo ne autostrade dhe ne tunele ,
  Me sa duket Kukesianet e duan shqiperin dhe Evropen pore me kushtet dhe ligjat e Enver Hoxhes , pa taksa pa tatime pra edhe kapitalizem edhe kapitalizem me ligja te Enverit duke hequr te gjith taksat.
  He ju kukesian Pranihet kjo.? Saliu dhe ai sali qe keni aty e duan Evropen dhe e shajne Enverin, pore mashalla e dojen edhe Enverin se ua hiqte taksat.!

  Reply to this comment
 8. mirel March 31, 16:38

  Ramuti e dergon, kush e dergon.
  Bashkeqeverisni me krimin dhe ankoheni pse paska kriminele.
  Ku je ti si shtet apo vetem me mision per koncesione ndaj pronave kombetare dhe taksa ndaj njerezve
  qelbesire shtet
  Jeni ju halabake qe ka dale Saliu aty.
  Imagjinoni cfare bajgash jeni kur i jepni te drejte morale Sali Lushes te dali ne proteste,
  Dhe keni surrat dhe ankoheni te publiku
  Kurva hajdute, ketej kurveroheni duke vjedhur, ketej qaheni se paska kriminele

  Reply to this comment
 9. perkthyesi March 31, 16:52

  Vertete eshte paradoks i madh mosarrestimi i Saliut dhe Lulit! Pse nuk i a merrni Lulit 220 milion dollaret e vjedhur, apo i keni ndare bashke? Protesta eshte nje e drejte universale, dhe mire eshte te kete gjithnje per probleme te ndryshme, pasi mjaft halle ka 30 vjet qe kane mbetur pa u zgjidhur, por kjo nuk do te thote te djegesh dhe shkaterrosh! Kam mendimin qe, pratagonistet e kesaj ngjarje te ndalohen, arrestohen dhe denohen konforme ligjeve, pasi, ndryshe asnjehere nuk do bejme shtet.

  Reply to this comment
 10. Paul Tedeschini April 1, 08:58

  “Shpellarët duhen rimbyllur në shpellat prej ku kanë dalë”

  I pari asht “…..shpellari i rritur ne malet e Skraparit… Ilir Meta”:

  Kenge per Ilir Meten dhe LSI

  https://www.youtube.com/watch?v=jo0WrXocUbM

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?