FOTO / Kuvend, Berisha flet për çështjen e CEZ; Rama qëndron pranë tij

October 8, 2015 11:07

FOTO / Kuvend, Berisha flet për çështjen e CEZ; Rama qëndron pranë tij

Një skenë absurde është shfaqur sot në Kuvendin e Shqipërisë.

Gjatë kohës që kryeparlamentari I ka dhënë fjalën kryeministrit Rama, është ngritur Sali Berisha dhe ka shkuar në drejtim të foltores.

I gjendur përpara faktit, Kryeministri Rama i ka liruar paraardhësit të tij Berisha vendin tek foltorja e Kuvendit.

Skena u bë qesharake kur të dy politikanët kanë qëndruar pranë foltores, njëri që fliste dhe tjetri që e dëgjonte.

Berisha ka folur për CEZ dhe është dashur insistimi i Metës të largohej për t’i lënë radhën kryeministrit.

Debati

Berisha: E kam të qartë që jeni me nerva të lodhura.

Meta: Ju lutem zoti Berisha të respektoni kohën, përndryshe do të ndërmarr pushim.

Rama: Kthehu këtu, se nuk është këtu ajo që thua (i tregon z. Berisha letrat që ka përpara)

Berisha: Nuk është këtu, si nuk është këtu? Hajde këtu. Ska gjë kështu e ka ky (për kryeministrin Rama). Ky zotëria që rri këtu në këmbë, i cili në kulisa me Stefan Fule e të tjerë ishte zotuar se do shkelmonte çdo interes kombëtar e publik për kompaninë CEZ. Ishte zotuar se do të votonte marrëveshjen. Ti duhet të jesh në bankën e të akuzuarve sot.

Rama: Tani, dihet botërisht që vetëm Doris Pack është e virgjër, Stefan Fule dhe të tjerët janë të përfshirë në lloj-lloj aferash. Kopac quheshin ato komçat e palltove ushtarake dhe e ke mësuar kur ke ardhur në Tiranë. Ai thuhet Kopaç dhe jo kopac. Megjithatë tani mos më ndërprit se më more dhe kohën. Më lejoni të them dhe unë disa gjëra. Të gjitha ato që lexoi ishin porosi për qeverinë e tij, të gjitha. Ishin porosi për qeverinë e tij. BDO kujt ia thoshte, neve apo qeverisë tënde? Po para se t’i dorëzoje dosjen atij pse nuk i hape hetimet?

 

34 5623 4

October 8, 2015 11:07
Komento

14 Komente

 1. lato October 8, 11:11

  Pse nuk e bene nje raund?

  Reply to this comment
 2. D October 8, 11:16

  hahahahahahaha……keta jane te dehur me Kokaine……
  O popull…..mos ju ndaj rakise,se dy te dehur kuptohen me mire.

  Reply to this comment
 3. Tami October 8, 11:33

  Poze me te bukur se kjo nuk ka, kjo ben foton e dites, si plak matuf mberthehet ne podium dhe ngrihet sa here qe i do prapanice dhe se pengon askush

  Reply to this comment
 4. Barist ne Vicitol October 8, 11:37

  Skraparllinjte dine te bejne vetem punen e bariut dhe ate te spiunit, badiguardet Enveri i mbante te rraces nga nahijs e Ilir Kokekatrorit, ky i ka privatizuar Sali Bushtres derrasat e foltores, me falni te WC (nevojtores)

  Reply to this comment
 5. Hasani October 8, 11:41

  Qe te dy flasin brockulla, prandaj e lejonne njjjeri tjetrin ne kete poziion. Kopojne njeri tjetrin, deri tashti ne qendrime, nga sot edhe ne fjalime. ha, ha, ha, Mjere populli.

  Reply to this comment
 6. Kris 1 October 8, 11:52

  Babai me djalin e vet plangprishes..

  Reply to this comment
 7. dule October 8, 11:53

  o barist ne vicidol Skrapallinjte bejne edhe bariun , shtojne popullin po te kesh deshire permisimi te rraces tende ” medioevo “nga latinishtja bej nje vizite…

  Reply to this comment
 8. V,Duka October 8, 12:03

  Keto skena jane merite e z. Kryetar te Parlamentit, i cili per interesa …. lejon te diskretitohemi ne menyre te shemtuar para opinionit publik nderkombetare.
  Si ka mundesi, qe nuk e ndalojne dote kete “kryetare”, te shemtoje keshtu PARLAMENTIN SHQIPTARE.

  Me respekt per lexuesin, V.Duka.

  Reply to this comment
 9. shpatar October 8, 12:27

  Po tu ngjit mu… pas kepuce, sa do qe ti lash, era nuk hiqet.I ka thene populli per tipat si Saliu.Ta kini me jete e i marrshi ere sa here qe u ze foltoren.
  Lufton Kadareja te marre cmimin Nobel me shkrimet kunder komunizmit dhe anash kalon keto evenimente qe kane qindra here vlera sa te Dulles.Kjo qe zbene Kadareja i ka prere rrugen titullit.
  Bota ka shume fakte se cishin shqiptaret ne komunizem.Ata Evropa,Amerika nuk po kuptojne kete lloje majmuni ne demokraci.Ka shume te panjohura qe, krimtaret,poetet,gazetaret,medja dhe te huajte qe na monitorojne ,nuk i kuptojne keto sjellje te politikanve shqipetar.I bien fyellit ne nje brime dhe kemi 25 vite qe degjojme te njejten melodi ogurezeze.Pa i hapni ca vrima te tjera ka per tu pelqyer melodia

  Reply to this comment
 10. iremila October 8, 13:06

  Si e lene kete felliqesir te llap !Ka 25 vjet qe e terheq kete vend zvarr.Ky felliqesire edhe varrimin ne kete tok e ka harram.

  Reply to this comment
 11. Diu October 8, 14:58

  Meta si kok tul qe eshte ska nga ta luaj bythen ka bere pakt me berishen

  Reply to this comment
 12. lato October 8, 14:59

  Poshterimi i kryeministrit ne kete fare feje ka autoresine e Ilir Metes.

  Reply to this comment
 13. ne emer te popullit October 8, 16:21

  Ky nuk eshte poshtrim per Kryeministri por vlera e tij si politikan dhe artiste,i cili budallajit i hap rruge.Kryeparlamentari shkel vazhdimisht rregulloren per ta lene Salen qe te lehe si zagar dhe si i pa pergjegjshme qe eshte,te gajasen gjith bota se neve e njohim se cfar kafshe eshte ke 25 vjet q e digjojme dhe ja kemi pare hajrin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim