FOTO LAJM: 102 vjeç dhe nuk dorëzohet

December 5, 2017 03:09

FOTO LAJM: 102 vjeç dhe nuk dorëzohet

Holi, që njihet edhe si Festivali i Ngjyrave është një festë tradicionale e Hinduve.

Gjatë festimeve pjesëmarrësit hedhin pudër ngjyrosëse mbi njëti tjetrin dhe kërcejnë nën ritmet e muzikës.

Kjo foto është shkrepur në Vrindavan, Uttar Pradesh të Indisë dhe tregon një grua të paralizuar që ka ardhur të kënaqet në festival.

Fotografi Raj Sarkar thotë se ajo është rreth 102 vjeç.

Por kurajoja e saj është e pamatshme – shton ai.

n.s. / dita

December 5, 2017 03:09
Komento

1 Koment

  1. anticensurë25642654 December 5, 12:09

    dhe një foto nuk jeni në gjëndje ta paraqisni të plotë??

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*