FOTO LAJM: Agim në Pyongyang

November 14, 2017 18:10

FOTO LAJM: Agim në Pyongyang

Fotografi Reuben Teo ka publikuar në National Geographic këtë fotografi nga Pyongyang i Koresë së Veriut.

Ai shkruan se ishte duke u veshur kur vuri re këtë agim të mjegullt nga dritarja e dhomës së hotelit.

Qetësia e këtij qyteti duket në kontrast të fortë me tensionin përtë cilin dëgjojmë në pjesën tjetër të botës dhe në mediat qendrore – shkruan Teo.

“Ndjesia e zgjimit dhe kjo pamje e Koresë së Veriut jashtë dritares sime janë krejt surreale, por të mahnitshme në të njëjtën kohë”.

n.s. / dita


November 14, 2017 18:10
Komento

8 Komente

 1. SKENDER BEU I VJETER May 24, 21:40

  EDHE BUDALLENJTE ME TE MEDHENJ NE BOTE JANE NE KORENE E VERIUT DHE QUHEN KIM IR SEN,KIM JO SUNG DHE KIM JONG SUNG NEW.PAS TYRE VJEN I CMENDURI JONE SALI RAM SHEQERE BERISHA.KUJDES NGA BASHKIMI GJENETIK ME PJELLAT ETIJ.

  Reply to this comment
 2. info analitike January 15, 12:24

  Ne kemi akoma budallenjte enveriste qe akoma i bejne dua gjakatarit qe masakroi vendin per gjysme shekulli.

  Reply to this comment
  • Zhulieta Gurakeqi November 14, 06:27

   Po koreani yne sypeshkaqen si eshte gdhire sot? Se thone qe nje Korean ishte ne Shqiperi dhe palloi nje mjeke qe I sherbente femijes se tij te semure dhe polli nje koreanuc te vogel. U bo debat I gjate nga doli ky koreanuc dhe pasi mbeti e paqarte, I vune emrin Shker-dhen. Si produkt shkerdhimi. Eh mor malok te hengsha synin, nuk na e ke rujt si duhet kufinin.

   Reply to this comment
 3. maks January 15, 12:45

  keni harruar dhe nje kurjozitet i nderuar gazetar qe ne korea e veriutesht nje nga vendet me te pastra ne bote keshtu thot shtypi italian

  Reply to this comment
 4. ortes January 15, 13:01

  Merruni me hallet tuaja,o te mjere se koreano-verioret i kane zgjidhur vete hallet e tryre!
  Ju merreni me KOQET E DASHIT duke pritur se mos i bien ne toke,por ato te varura do rrine perhere dhe ju do hani mut kot!!

  Reply to this comment
 5. erty January 15, 14:54

  Merruni me hallet tuaja,o te mjere se koreano-verioret i kane zgjidhur vete hallet e tryre!
  Ju merreni me KOQET E DASHIT duke pritur se mos i bien ne toke,por ato te varura do rrine perhere dhe ju do hani mut kot!!

  Reply to this comment
 6. Saimir January 15, 16:42

  Qytetet si Kijongdong quhen ndryshe edhe fshatra Potjomkin. Njehere eshte kthyer edhe Tirana ne nje fshat te tille, gjate vizites qe Papa Francesku beri ne Shqiperi. Per me shume:
  https://alboddity.wordpress.com/2014/09/16/mire-se-vini-ne-fshatin-potjomkin/

  Reply to this comment
 7. shkodrani November 14, 10:43

  per samirin, po pse o kurve cte kece ke pare prej Papes dhe perendimit, apo ta ka qejfi me ndejt prap afer baballareve tuaj arab e turq se kopilat e tyre jeni dhe e keni ne ADN tuaj ti kunderviheni perendimit dhe qyteterimit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*