FOTO LAJM: Birrë, patate dhe… Enver

November 20, 2017 02:43

FOTO LAJM: Birrë, patate dhe… Enver

Në këtë fotografi të dërguar në Dita nga një lexues banor i Sarandës shihet Enver Hoxha në një tabelë reklamimi në një dyqan të vogël që tregton pije dhe patate të skuqura.

Shprehja e famshme “Patatja është edhe bukë edhe gjellë” është shkruar përbri një pikture të Hoxhës që përshëndet me një bukë në dorë.

Tabela është vendosur në pedonalen e qytetit bregdetar.

Nostalgjia për Enver Hoxhën është rritur vitet e fundit kryesisht për shkak të dështimit të klasës politike të pas 90-s për t’i dhënë vendit zhvillim të qëndrueshëm ekonomik si vendet e tjerë ish-komunistë.

n.s./dita

?

November 20, 2017 02:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*