FOTO LAJM: Dashuri dhe shpëtim

December 5, 2017 02:54

FOTO LAJM: Dashuri dhe shpëtim

Një punëtor në Sheldrick Wildlife Trust në Kenia ndan një moment dhembshurie me një fëmijë elefanti.

Fotografi Shot I. Ogila shpjegon:

“Kur vrasësit e elefantëve ekzekutojnë elefantët e rritur për fildish, të vegjlit e tyre zakonisht zhyten në dëshpërim dhe nuk kanë gjasa të mbijetojnë të vetëm në një mjedis të egër. Por, duke qenë nën kujdesin e Trustit, ata kanë një shans për të jetuar dhe për të vdekur nga pleqëria”.

n.s. / dita

December 5, 2017 02:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*