FOTO LAJM: Gruaja që pritet të pasojë Mugabenë

November 14, 2017 17:02

FOTO LAJM: Gruaja që pritet të pasojë Mugabenë

Presidenti 93 vjeçar i Zimbabvesë Robert Mugabe dhe gruaja e tij, Grace Ntombizodwa Mugabe.

Ajo është First Lady e Zimbabvesë që prej martesës së saj me liderin në 1996 dhe shihet si pasuesja e tij në post.

Grace ka qenë më herët e martuar me Stanley Goreraza, një pilot i forcave ajrore.

Ajo ka qenë sekretarja e Mugabesë dhe e dashura e tij; më pas u martuan pas vdekjes së gruas së parë të Mugabesë, Sally Hayfron.

n.s. / dita

Të rinj duke demonstruar besnikërinë e tyre ndaj First Lady – t

November 14, 2017 17:02
Komento

1 Koment

  1. info analitike November 12, 08:25

    Edhe keta te shkretet e paskan Nexhmijen e tyre.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*