FOTO LAJM: Mjegull dhe heshtje

November 30, 2017 14:59

FOTO LAJM: Mjegull dhe heshtje

Fotoja është shkrepur në një stacion treni në Brabantin verior në Holandë.

Është orari i mëngjesit herët kur njerëzit shkojnë në punë.

Por asgjë e ngjashme me stacionet e zhurmshme të trenave.

Njerëz që presin në heshtje të pazakontë.

Është pikërisht heshtja që i ka bërë përshtypje autores së kësaj fotografie, Takeshi Ishizaki.

“Ishte si një film i heshtur”, thotë fotografja për National Geographic. “Njerëzit dilnin nga mjegulla në heshtje të plotë dhe zhdukeshin përsëri brenda saj”.

n.s. / dita

November 30, 2017 14:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*