FOTO-LAJM: Në pritje të “diversantëve” sirianë

March 16, 2016 14:21

FOTO-LAJM: Në pritje të “diversantëve” sirianë

Situatat komike nga koha kur ruhej kufiri për të mos hyrë asnjë armik i jashtëm duket se janë kthyer sërish.

Në zonat kufitare policia e shtetit është duke qëndruar vigjilente se mos emigrantët kalojnë kufirin pa leje.

Në foto janë dy efektivë të policisë në zonën kufitare të Tre Urave.

Ndryshe nga vite më parë kur ruhej kufiri nga diversantët sot ruhet nga sirianët që kanë braktisur vendin e zhuritur nga lufta për të emigruar në Europë./DITA

POLICIA PATRULLIM NE CARSHOVE - Forca te Policise, duke patrulluar ne kufirin shqiptaro-grek, ne Carshove prane qytetit te Permetit. Prane doganes se Tre Urave, pak kilometra larg lokalitetit te Konices jane strehuar 162 siriane./r/n/r/nPOLICE OFFICERS PATROLS AT CARSHOVE - An Albanian police officer patrols at the Albanian-Greek border in Carshove near the city of Permet on March 15, 2016. EU interior ministers were set to meet in Brussels on March 17, 2016 to discuss the migrant crisis after western Balkan nations slammed shut their borders, exacerbating a dire humanitarian situation on the Macedonian frontier. Along with Bulgaria, others concerned include Italy, worried not only about a possible new influx of migrants from lawless Libya but also about people arriving by boat across the Adriatic from Albania, which borders Greece.

Forca te Policise, duke patrulluar ne kufirin shqiptaro-grek, ne Carshove prane qytetit te Permetit. Prane doganes se Tre Urave, pak kilometra larg lokalitetit te Konices jane strehuar 162 siriane./r/n/r/nAn Albanian police officer patrols at the Albanian-Greek border in Carshove near the city of Permet on March 15, 2016. EU interior ministers were set to meet in Brussels on March 17, 2016 to discuss the migrant crisis after western Balkan nations slammed shut their borders, exacerbating a dire humanitarian situation on the Macedonian frontier. Along with Bulgaria, others concerned include Italy, worried not only about a possible new influx of migrants from lawless Libya but also about people arriving by boat across the Adriatic from Albania, which borders Greece.

Forca te Policise, duke patrulluar ne kufirin shqiptaro-grek, ne Carshove prane qytetit te Permetit. Prane doganes se Tre Urave, pak kilometra larg lokalitetit te Konices jane strehuar 162 siriane./r/n/r/nAn Albanian police officer patrols at the Albanian-Greek border in Carshove near the city of Permet on March 15, 2016. EU interior ministers were set to meet in Brussels on March 17, 2016 to discuss the migrant crisis after western Balkan nations slammed shut their borders, exacerbating a dire humanitarian situation on the Macedonian frontier. Along with Bulgaria, others concerned include Italy, worried not only about a possible new influx of migrants from lawless Libya but also about people arriving by boat across the Adriatic from Albania, which borders Greece.

Forca te Policise, duke patrulluar ne kufirin shqiptaro-grek, ne Carshove prane qytetit te Permetit. Prane doganes se Tre Urave, pak kilometra larg lokalitetit te Konices jane strehuar 162 siriane.

March 16, 2016 14:21
Komento

9 Komente

 1. Hanibali te porta March 16, 14:35

  Nuk jane vetem siriane por nga shume vende tjera. Pra nuk jane refugjate lufte. Jane klandestine qe prej sebepit luftes duan te vijne ne Europe. Por sot Europa po mbyll kufinjte e keta nuk mund te largohen nga Shqiperia por do mbesin ketu. Askush nuk i lejon me ne kalim e askush nuk i pret me. Europa u mbush plot. Mos pesojme dhe ne kete fatkeqsi qe do na heqe te vetmen gje qe kemi, qetesine ne trojet tona.

  Reply to this comment
 2. ??? March 16, 14:52

  Komike do te ishte po te mos ruhej kufiri, sepse Shqiperia do te mbushej me 1 million refugjate e nuk do te kete polici qe te ruaj rendin pastaj. Ne kohen e diktatures nuk ishte komike ruajtja e kufirit sidomos per ata te shkrete qe lane jeten per nje jete me te mire. Mund te duket komike ty ore gazetar tani, por ne ate kohe ishte tragjedi!

  Reply to this comment
 3. Turi March 16, 15:01

  Nje pjese e tyre mund te jene shume mire terroriste. Prandaj keto lloj shkrimesh i shkojne per shtat Greqise qe do te na i kaloje ne emigrantet. Policia dhe shteti po bejne punen. Bravo. Asnje te mos kaloje.

  Reply to this comment
 4. Mark uk March 16, 15:34

  Sot vertet po ruhet te mos vijn sirianet,po ne ate kohe ruheshin shqiptart te mos iknin.Kufitart ne ate kohe kthenin shpinen nga shteti fqinje dhe vrojtonin se mos po ikin armiqt e popullit.Nese nuk eshte e vertet pysni ata qe kan bere ushtrin ne kufi.

  Reply to this comment
 5. Une March 16, 15:38

  z gazetar e ku i ke situatat komike ketu ?
  une shoh vetem policin kufitare qe po ben detyren dhe respekt per kete kurse ty te te vije TURP qe tallesh me ta dhe punen e tyre te veshtire

  Reply to this comment
 6. enver hoxha the great March 16, 15:42

  komike sot eshte te shash pushtetin popullor te kohes
  ENVER HOXHA THE GREAT

  ky komiku I Dites qe nga stili eshte I EH..NUK THOTE QE PER VITIN 2015 kerkuan strehim ne Europe 82 mije shqiptare..

  do jete krimi I fundit nqs se EUROPA dhe greku +italianit do te lene vershimin e karkalecave arabe qe mund te arrije ne 100 mije

  Reply to this comment
 7. Eni March 16, 16:47

  Kufijte shteteror nuk Jane hane.Nuk mund te behet krahasimi me refugjatet tane para shume vitesh.Ne kemi pothuajse te njeten kulture me greket,jemi fqinj.Ka vende qe jan te ngjashem me ta,te qeta,e mund te shkojne fare mire atje.Europa po destabilizohet,dikush eshte I interesuar per kete.secili kontinent ti zgjidhi vete problemet e strehimit.Te tjeriet ti ndihmojne…boll kemi gjithe ata muxhahedine…

  Reply to this comment
 8. anticensurë 25642654 March 16, 17:28

  kush është ky bir kumllet që e quan komedi ruajtjen e kufijve??përse nuk ja shkruani emrin!!të paktën ta kishim vënë në të njëjtën listë me leks meksin që kur deshën ti shisnin rusët avionë luftarak i duhej të shpikte armikun më parë dhe rusët ja shitën sërbit!!ai nuk kishte nevojë ta shpikte e kishte!!
  ta rreshtojmë në listën e zezë të BE që për të na hequr vizat na kërkoi ruajtjen e kufijve!!ta rreshtojmë në listën e atyre që shkatërruan ushtri e armatim sepse nuk egzistonin armiqtë për shqiptarët dhe se ishin shpikje të enverit!!me siguri që enveri do të jetë ringjallur në greqi e sërbi,bile ndoshta dhe në maqedoni!!ata armatosen çdo ditë,pavarsisht se ndodhen në krizë dhe marrin pare me racion,prap nuk harrojnë të blejnë armë!bile të na ofrohen dhe si ruajtës të kufijve tanë!!
  çfar drogash fusni në gjak mor gjak prishur??kufiri i në shteti,i shtetit tënd nuk është han!!këmbët e grave tuaja mun dti hapni për të gjithë!është problemi juaj dhe i grave tuaja!kufiri shqiptar është i shqiptarëve!!
  qënë të ndyrë të tredhur nga idiotësia!

  Reply to this comment
 9. Fotaqi March 17, 10:51

  Kursejeni Ironin zoterinj. Ajo qe Po ndedh eshte LUFTA e 3 botrore me fraksione(papà francesku paqesori i perendise). Hotspotet e grekut nuk funksonojne as 50% te ketyre U jane marr shenjat e gishtave nga frika sipas direktives Eu qe nje here te identifikuar i mban vendi i pare europian( allias grekqiri) .letrat qe Kane ne dore KETA jane letra bakalli te dhene nga ndonje adhelfe grek i policise.DIHET SHUME MIRE QE ATENTAORET E PARASIT HYNIN E DILNIN NGA PORTI I IGUMENICES E KISHIN BAZEN NE ATHINE.JO POLICIA NE KUFI PO DHE VULLNETAR SHTETAS SHQIPTAR SI NE KUFIRIN TEKSAS/mèksik…Greku do te fusi Europen ne kriz sidomos merkelin…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*