FOTO LAJM: Orë të tëra në këmbë për t’i ikur luftës

November 29, 2017 04:15

FOTO LAJM: Orë të tëra në këmbë për t’i ikur luftës

Një refugjat “rohingya” i quajtur Almor Yhan pushon me të afërmit pasi ka ecur me orë të tëra për të kaluar kufirin Bangladesh-Mianmar.

Yhan i tha Reuters se kishte humbur një djalë dhe dy nipër kur fshati i tyre, Godam Para u sulmua nga ushtria e Myanmarit.

Më shumë se 600,000 prej tyre janë arratisur në Bangladeshin fqinj pasi sulmet e rohingya-ve ndaj komisariateve të policisë shkaktuan një kundërgoditje të ashpër ushtarake.

Arratia ka nisur në fund të gushtit dhe ende vijon.

n.s. / dita

November 29, 2017 04:15
Komento

1 Koment

  1. goni December 2, 14:04

    do te shkruaj ne gjuhen e njerezve qe nuk din mir te shkrujn. bota ka Shum fe e kafe,restorante e pallate fusha e mali liqej e lumej tash budistat nuk perbejn shumicen e feve,pra nuk ka fe qe perben shumicen,sepse kur krijohet shumica dalin kualicjonet e shumica del ne pakic! pra besimtaret Islam,te njohin shtetin e majmarit,dhe majmari te rreagoje rrufeshem,duke organizuar kthimin,dhe duke u dhen autonomi,vetadministrim,brenda korrnizave kushtetuese te majmarit! kjo qeshtje do te ndihmonte,dhe bangladeshit,i krijohet rasti per terheqje nga provokimet!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*