FOTO LAJM: Të bësh fatkeqët të buzëqeshin

November 29, 2017 04:04

FOTO LAJM: Të bësh fatkeqët të buzëqeshin

Kjo foto është shkrepur në një kamp refugjatësh në Irakun e veriut.

Fëmijët e këtyre familjeve të zhvendosura duken të kënaqur, ndërsa një trup klounësh ka vizituar kampin.

Artistët janë danezë dhe suedezë.

Ata kanë formojnë një grup humanitar të quajtur Clowns 4 Care.

Grupi udhëton në zonat e krizës në mbarë botën për t’u dhuruar fatkeqëve buzëqeshje.

n.s. / dita

November 29, 2017 04:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*