FOTO LAJM: Të qëndrosh në majë

November 15, 2017 02:48

FOTO LAJM: Të qëndrosh në majë

Një alpinist qëndron në majë të majës së thyer të Täschhorn në Alpet zvicerane.

Fotografia është shkrepur nga Ben Tibbetts dhe është botuar në National Geographic.

“Ne u nisëm nën një qiell të shkëlqyer, por para se të errësohej, filloi të bjerë dëborë, duke e bërë këtë ditë një ditë shumë, shumë të gjatë” – shkruan fotografi.

Maja e Täschhorn gjendet në 4490 metra lartësi.

n.s. / dita

November 15, 2017 02:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?